Wyposażenie autokarów

Jakie udogodnienia są dostępne w autobusie?

CheckMyBus Pomoc wyposażenieChcesz wiedzieć więcej na temat wyposażenia autokarów i komfortu podróży? Interesuje Cię, czy w autobusie będzie Wi-Fi i gniazdko elektryczne do podłączenia laptopa? Na CheckMyBus dowiesz się czy na danej trasie możesz liczyć na autokar z klimatyzacją i toaletą, ile będzie miejsca na nogi i czy dostępne są udogodnienia dla niepełnosprawnych.

Obsługa i wygoda w autokarze

Przewoźnicy autobusowi starają się zapewnić jak najlepszy komfort podróżującym. Do ich dyspozycji pozostaje w wielu przypadkach personel pokładowy, który służy pomocą dla klientów. Na ich zadowolenie mają również wpływać takie udogodnienia, jak możliwość przewiezienia za darmo bagażu o określonej wadze i wymiarach, dostępność toalet w autokarze, a także obecność gniazdek elektrycznych, dodatkowej przestrzeni na nogi, fotelików dla dzieci, regulowanych foteli oraz darmowego i szybkiego Wi-Fi.

fotelik dzieckoFirmy zajmujące się przewozem wiedzą, że cena nie jest już jedynym czynnikiem, na który uwagę zwracają klienci w trakcie dokonywania wyborów związanych z przejazdem. Jazda nowoczesnymi i wygodnymi autokarami, do których zmieszczą się nie tylko pasażerowie, ale też ich bagaże – nawet tak duże, jak instrumenty muzyczne czy sprzęt sportowy pokroju nart – ma ogromne znaczenie dla coraz większej rzeszy klientów.

Rozrywka i Internet

Coraz więcej przewoźników zapewnia swoim klientom dostęp do darmowej sieci Wi-Fi, której jakość z roku na rok się polepsza pozwalając podróżnym na korzystanie z szybkiego Internetu. Wpływ na ten stan rzeczy ma również rozwój technologii oraz infrastruktury sieciowej na terenie Polski, dzięki czemu coraz większy obszar naszego kraju znajduje się nie tylko w zasięgu sieci 3G, ale też 4G/LTE. Długie podróże najlepiej wszak umilić sobie korzystając z portali społecznościowych albo komunikatorów internetowych, oglądając film na Netfliksie albo YouTubie czy też słuchając muzyki ze Spotify albo Apple Music.

Korzystanie z powerbanków w czasie podróży nie zawsze musi okazać się konieczne. Nowoczesne autokary coraz częściej dają podróżnym możliwość podłączenia swoich laptopów, smartfonów, tabletów czy konsol do gniazdek elektrycznych. W przypadku niektórych przewoźników na klientów czekają również wmontowane w siedzenia lub zawieszone nad nimi telewizorki, które pozwalają na zobaczenie dostępnych filmów, programów czy też seriali.

Przekąski i napoje

Zabieranie swojego jedzenia do autokaru nie zawsze jest mile widziane przez innych podróżujących ze względu na zapach, jakie wydzielają niektóre składniki. Na pokładzie niektórych autokarów można jednak dokonać zakupu rozmaitych przekąsek czy napojów, które pozwolą pasażerom uśmierzyć głód i pragnienie. W niektórych przypadkach tego typu poczęstunek zostanie wręczony za darmo. Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby samemu zabrać ze sobą butelkę wody, batona czy owoc, który zjemy w czasie podróży.

Napisz nam swój komentarz lub zadaj pytanie – jesteśmy tu by Ci pomóc!

Napisz wiadomość

4 komentarze

 • Krzysztof

  Czy połączenie autobusowe Warszawa-Horyniec-Zdrój obsługiwane przez PTS Agnieszka Sieradzka (kurs 401) realizowane jest zawsze autobusami klimatyzowanymi?

  • Pomoc CheckMyBus

   Panie Krzysztofie,

   tego typu pytania proszę kierować do przewoźnika.

   Pozdrawiamy,
   zespół CheckMyBus

  • Pomoc CheckMyBus

   Witaj Dominiku,
   W przypadku podróży autokarem, nawet wyposażonym w pasy bezpieczeństwa nie ma potrzeby korzystania z fotelika dziecięcego, gdyż dziecko do 2 lat podróżuje na kolanach rodziców.

   Pozdrawiamy
   Zespół CheckMyBus

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *