Bezpieczne podróżowanie po wirusie

kobieta na walizce

W ramach odmrażania gospodarki, rząd wprowadził nowe zasady. Mają one sprawić, aby podróżowanie autokarami i samolotami było bezpieczne. Obecnie tylko połowa miejsc siedzących może być zajęta, tak aby obce osoby nie siedziały obok siebie. To jednak nie koniec zmian dotyczących podróżowania. O dodatkowe środki bezpieczeństwa zaczynają też dbać przewoźnicy autobusowi.

 

podróżowanie covid infografika

Bezpieczne podróżowanie

Lotniska oraz dworce autobusowe na całym świecie wznawiają swoją działalność – także w Polsce. Odpowiednie służby dbają o to, aby miejsca te były możliwie jak najbardziej bezpieczne dla pasażerów. Zajmują się odkażaniem poręczy, przycisków, siedzisk czy wind. Wszystko po to, aby zminimalizować ryzyko zakażenia koronawirusem Covid-19. Podróżujących witają również informacje o konieczności zachowania dwóch metrów odstępu między sobą.

Przewoźnicy autobusowi oraz firmy lotnicze przygotowują odpowiednie protokoły bezpieczeństwa, które mają ochronić pasażerów. Jedna z firm – Aviointeriors – opracowała już odpowiednie osłony montowany przy fotelach, których zadaniem jest zwiększenie izolacji podróżujących. Wiele firm nakazuje również noszenia maseczek i rękawiczek, dezynfekowania rąk przy wejściu czy wycierania butów. Obligują się one również do dezynfekowania pojazdów po każdym przejeździe.

 

siedzenia ochrona podróżowanie

Polscy przewoźnicy

Jak informuje przewoźnik FlixBus: „Jesteśmy w ścisłym kontakcie z naszymi partnerami autobusowymi, którym zaleciliśmy zastosowanie szczególnych środków ostrożności i higieny, w tym m.in. intensyfikację kontroli stanu czystości wnętrz pojazdów po każdym kursie. Dodatkowo, stale monitorujemy zalecenia rządowe i jesteśmy gotowi niezwłocznie przyjąć wszelkie nowe wytyczne dotyczące dalekobieżnego transportu drogowego od właściwych organów. Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie WHO, dotyczącej zapobiegania rozprzestrzenianiu się Covid-19. Zalecamy również monitorowanie najnowszych wytycznych od władz lokalnych.

maseczka

Największy polski przewoźnik, PKS Polonus, dodaje zaś: „Do dyspozycji podróżnych w głównych ciągach komunikacyjnych udostępnione zostały dozowniki z płynem do dezynfekcji rąk oraz plakaty przypominające o zasadach zachowania higieny i bezpieczeństwa.”

Podziel się tym postem na

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.