Zimowe wyprzedaże: na zakupy autobusem!

Zimowe wyprzedaże: na zakupy autobusem!Przełom roku to jeden z najważniejszych okresów zakupowych w Europie. Oferty w największych miastach są bogate i zachęcające. Z wypadami na zakupy kojarzą się nam Paryż lub Londyn, do których najczęściej łowcy okazji docierają samolotem. Zimą 2017 warto rozważyć jednak podróż autobusem do mniej oczywistych destynacji europejskich. Dziś wymieniamy zalety takiego rozwiązania.

Wyprzedaże w wybranych stolicach europejskich

Berlin

Stolica NiemiecW stolicy Niemiec wyprzedaże zaczynają się z końcem stycznia i trwają do drugiego tygodnia lutego. Miasto jest metropolią lecz w kwestii zakupów czeka nas tu o wiele mniej gonitwy i tłumów niż w Londynie. Berlin posiada wyśmienity transport miejski i ułatwienia takie jak np. BerlinCityTourCard, kartę która jest dostępna w automatach biletowych. Za około 20€ na okres 48 godzin otrzymujemy zniżki na przejazdy, posiłki, atrakcje turystyczne oraz mapę przydatną podczas rajdu po sklepach. Klasycznym celem zakupowym zimą są butiki TK Maxx lub Primark (Schloss-Strassen Center) oraz centra handlowe Mall of Berlin, Designer Outlet Berlin czy Alexa. W dzielnicy Wedding znajdziemy wiele przecen na sprzęt gospodarstwa domowego i na wyposażenie wnętrz. Przeceny towarów sięgają nawet 60%.

🠶 Warszawa ↔ Berlin od 70 PLN z PolskiBus
🠶 Wrocław ↔ Berlin od 59 PLN z FlixBus

Praga

Stolica CzechW kraju naszych południowych sąsiadów oprócz historycznych zabytków i niepowtarzalnego klimatu, znajdziemy sporo zimowych okazji na shopping. Niewątpliwą zaletą Pragi jest niewielka odległość od polskich miast i szeroki wybór połączeń autobusowych. Wyprzedaże zaczynają się tutaj już po Świętach i trwają do 60 dni, natomiast przeceny sięgają 50-70%. Ciekawostką jest to, że w Czechach można trafić na korzystne ceny ubrań polskich marek. Najwięcej okazji znajdziemy w centrum handlowym Černý Most, które w sezonie wyprzedaży otwarte jest do późna, a stacja metra znajduje się po drugiej stronie ulicy. Godny polecenia jest też kompleks Palladium, gdzie obniżki oferują takie firmy jak Orsay, Armani Jeans czy Gerry Webber. Warto również udać się na reprezentacyjną ulicę Pařížską, gdzie znajdziemy nietypowe rękodzieło oraz cenione wyroby szklane.

🠶 Wrocław ↔ Praga od 80 PLN z FlixBus
🠶 Poznań ↔ Praga od 120 PLN z PolskiBus

Mediolan

Włoska stolica modyNaszą ostatnią propozycją na podróż autobusem jest Mediolan, w świecie mody zajmujący miejsce na podium zaraz za Paryżem. Kursy z Polski trwają długo bo około 20 godzin, jednak naprawdę warto. Wyprzedaże modowe w tym mieście zaczęły się 5 stycznia i potrwają około dwóch miesięcy. W Mediolanie upolujemy zimą niedrogie i oryginalne produkty znanych firm, jednak należy bardzo uważać na podróbki! Poza najbardziej wykwintnymi butikami znajdziemy wiele miejsc z przecenami na Via Montenapoleone, Via della Spiga czy popularnym Corso Buenos Aires, gdzie obniżki sięgają 70%. Po mieście można łatwo się poruszać metrem a po jego obrzeżach np. trolejbusem. Na kupujących ciekawych nietuzinkowego otoczenia czeka szereg targowisk, jak jarmark Senigallia czy bazar na Piazza Mirabello.

🠶 Wrocław ↔ Mediolan od 210 PLN z FlixBus
🠶 Kraków ↔ Mediolan od 195 PLN z Baltour


Zaletą podróży autobusem na zimowe wyprzedaże to przede wszystkim logistyka. Autobus dowiezie nas w danym mieście do punktu centralnego, podczas gdy wybierając samolot tanich linii skazujemy się dodatkowo na podróż z portu lotniczego do centrum. Nie bez znaczenia jest limit oraz gabaryty bagażu, jaki możemy ze sobą zabrać autobusem w drogę powrotną. Warto też pamiętać o dobrej organizacji samego poruszania się po mieście oraz o tym by planować wyjazd autobusem w tygodniu – wtedy ceny są niższe. Podczas zimowej wyprawy na zakupy istotna jest informacja, że podobnie jak w Polsce we wszystkich krajach UE mamy 2 tygodnie na reklamację lub zwrot towaru, który nas nie zadowolił.
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *