Wypad autobusem na Walentynki. Swoboda i oszczędność!

Walentyki 2017Już niedługo Dzień Zakochanych, na który poszukujemy oryginalnych pomysłów na spędzenie czasu z ukochaną osobą. W tym roku Walentynki wypadają w dzień roboczy, co stwarza okazję na znalezienie w Polsce tanich połączeń autobusowych. Podczas gdy na same atrakcje walentynkowe możemy przeznaczyć większą kwotę, warto się dostać na miejsce właśnie tym środkiem transportu, w dodatku przyjaznym środowisku naturalnemu. Opcji w naszym kraju jest sporo.

Jakie zalety ma podróż autobusem na krótki wypad walentynkowy?

Niewątpliwym plusem podróży autobusem jest swoboda poruszania się już w miejscowości docelowej. Wybierając auto obawiamy się o miejsca parkingowe, bezpieczeństwo samochodu czy opłaty za autostrady. Czas który zazwyczaj marnujemy na drogowy szał, możemy spędzić ciesząc się swoim towarzystwem w ten szczególny dzień – Walentynki 2017. Dodatkowo autobus to jeden z proekologicznych środków transportu (niska emisja CO2), co przy obecnym stanie powietrza ma duże znaczenie. Przedstawiamy Państwu kilka pomysłów na walentynkowy wypad w trzy różne strony Polski, gdzie dowiezie nas autobus.

Walentynki w Bukowinie Tatrzańskiej

Kompleks termalny w BukowiniePrzez ostatnie lata Bukowinie udało się nadrobić dystans do Zakopanego w kwestii infrastruktury turystycznej i atrakcji. W ramach Dnia Zakochanych słynne Termy Bukovina oferują w tym roku ciekawe pakiety: „Serca Dwa” czyli kilkugodzinny pobyt w SPA i saunie dla dwojga, uzupełniony słodkościami i winem musującym (168 PLN) lub pakiet „Dwoje w SPA”, który dodatkowo obejmuje masaże (318 PLN). Warto zajrzeć w programy artystyczne i dobrze znane występy teatralne czy taneczne, które odgrywane są w czasie ferii. Prym w wydarzeniach kulturalnych i muzycznych wiedzie w Bukowinie Dom Ludowy, który w dniach 9 – 12 lutego organizuje 45. Góralski Karnawał. Idąc z ukochaną osobą na spacer w Walentynki sprawdźmy czy po Karnawale nie pozostały ciekawe wystawy rzemiosła ludowego a wieczorem, występy wokalne w duchu podhalańskim. Do Bukowiny dotrzemy z łatwością busami lokalnej firmy Giewont Sp.j., które kursują z kilku przystanków w Zakopanem co 10-15 minut (5 PLN).

miniheart Warszawa ↔ Zakopane od 50 PLN z PolskiBus
miniheart Wrocław ↔ Zakopane od 40 PLN z PolskiBus

Walentynki w Sopocie

Sopockie molo i Grand HotelPobyt nad Zatoką Gdańską to zawsze dobry pomysł lecz w tym roku z okazji Walentynek Trójmiasto tętni atrakcjami. W Sopocie najwięcej propozycji dotyczy wypoczynku aktywnego. Zanim wybierzemy się wieczorem na walentynkową kolację ze specjalnym menu dla zakochanych (80 do 250 PLN), udajmy się na obowiązkowy spacer po sopockim Monciaku i sławnym Molo. Sopot oferuje wiele terenów zielonych i willi z ogrodami idealnymi do spacerów we dwoje. Walentynki w Sopocie możemy spędzić luksusowo wybierając ofertę Sheraton Sopot Hotel lub Sofitel Grand Sopot – 1 nocleg w specjalnie przygotowanym pokoju z kwiatami i winem, połączony z pobytem w SPA (masaże, Nordic Walking po plaży) oraz ekskluzywną kolacją. Taka przyjemność to koszt około 1500-1900 PLN – jest to jednak jedyny taki dzień w roku. W niższych cenach Walentynki organizuje m.in. Aquapark Sopot oferujący kolację z muzyką na żywo lub Bowling dla Dwojga (99 PLN za parę). Na specjalne degustacje i pokazy zaprasza też 14 lutego Browar Miejski Sopot.

miniheart Warszawa ↔ Sopot od 30 PLN z PolskiBus
miniheart Lublin ↔ Sopot od 60 PLN z PolskiBus

Walentynki w Lublinie

Panorama LublinaJeśli lubimy nieszablonowe wyjazdy skierujmy się autobusem do Lublina, miasta przeżywającego w ostatnich latach rozkwit. Nowoczesna oferta turystyczna połączona z charakterystycznymi dla tego regionu elementami przyrodniczymi i wiejskimi to wspaniałe tło dla Walentynek. Jest to kierunek nietypowy dlatego warto obserwować sezonowe promocje. Oprócz spaceru po zabytkowym Starym Mieście warto udać się aż na samo Wzgórze Zamkowe, gdzie w tym roku Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków inauguruje cykl pokazów muzycznych występem „Walentynkowe Szlagiery” (40 PLN za osobę). Reprezentacyjny Hotel Victoria na Dzień Zakochanych przygotował ofertę luksusowych dań wykorzystujących znane afrodyzjaki, wraz z karafką wina na parę, muzyką na żywo i pokojami w promocyjnych cenach (139 PLN). Zanim wybierzemy jedną z restauracji biorących udział w Walentynkach, regionalne PTTK proponuje spacer po Lublinie, śladami znanych osobistości związanych z miastem i odwiedziny przy relikwiach Św. Walentego. Zwiedzanie z przewodnikiem będzie miało miejsce w godzinach 14 – 18 i kosztuje 20 PLN.

miniheart Warszawa ↔ Lublin od 29 PLN z AlbatrosBus
miniheart Tomaszow ↔ Lublin od 8 PLN z PolskiBus

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *