Jak wykorzystać czas podczas długiej przesiadki na lotnisku

WalizkaPlanując podróż, większość z nas preferuje bezpośrednie połączenia, które nie wymagają przesiadki w drodze do celu. Warto jednak pamiętać, że często to właśnie loty z przymusowym przystankiem są najtańsze. Niezależnie od tego, jaki jest powód, dla którego musisz spędzić kilka albo nawet kilkanaście godzin na lotnisku, przeczytaj nasze poniższe porady. Pozwolą Ci one zabić czas oczekiwania, pozostać produktywnym, uniknąć nudy albo znaleźć połączenie autobusowe w miejscu docelowym.

1. Bądź przygotowany

Ławki lotnisko

Jeśli wiesz, że czeka Cię przesiadka, to dobrze się do niej przygotuj. Zgraj na laptopa lub tablet film, pobierz grę na smartfona albo zabierz ze sobą książkę lub gazetę. Jedzenie na lotniskach bywa drogie, dlatego przygotuj sobie kanapki lub sałatkę, jeśli nie chcesz wydawać zbyt wielu pieniędzy. Do bagażu podręcznego zabierz rzeczy, które pomogą Ci się odświeżyć – możesz także spakować czystą bieliznę albo koszulkę. Jeśli wybierasz się w podróż biznesową, możesz przygotować się do spotkań, które Cię czekają.

2. Wykorzystaj walory lotniska

terminal

Większość portów lotniczych jest zaprojektowanych w taki sposób, aby oczekiwanie na kolejny lot było jak najmniej uciążliwe dla podróżujących. Przykładowo na lotnisku w Amsterdamie znajdziemy pokój do medytacji, a w innych częściach świata nawet spa stworzone z myślą o zestresowanych pasażerach. Warte rozważenia może okazać się skorzystanie z siłowni czy przejście się do baru lub restauracji – to także okazja do poznania kogoś nowego, kto umili nam czas rozmową. Osoby, które chcę odpocząć, powinny znaleźć lounge, w którym będą mogły odpocząć i się zrelaksować.

3. Wyjdź poza lotnisko

przesiadki

Jeśli masz sporo czasu do następnego lotu, a opuszczenie lotniska jest możliwe, to rozważ zwiedzanie miasta – szczególnie gdy dojazd do centrum nie będzie długi albo uciążliwy. Być może uda Ci się zobaczyć kilka ciekawych miejsc i rozprostować kości. Bagaż zostaw w szafce albo zabierz go ze sobą, jeśli nie jest duży.

4. Bądź produktywny

Praca

Czas spędzony na lotnisku nie musi być zmarnowany. Na pewno wielu z Was ma w swojej skrzynce maile, na które musi odpowiedzieć albo kilka artykułów zapisanych w przeglądarce, których przeczytanie odkładaliście na później. Przesiadka to dobry czas, aby nadrobić pewne zaległości – także te mniej istotne. Jeśli roaming albo połączenie z Internetem Ci na to pozwala, to zadzwoń do rodziny lub znajomych. Na pewno ucieszą się, że Cię słyszą.

5. Zaplanuj swoją dalszą podróż

mapa

Być może nie udało Ci się w pełni zaplanować podróży i poza nazwą hotelu oraz listą kilku lokalnych atrakcji nawet nie wiesz, co będziesz zwiedzać. Teraz, czekając na lotnisku na dalszy etap swojej wyprawy, możesz dokończyć planowanie. Poczytaj przewodniki oraz blogi podróżnicze, przygotuj sobie zestawienie miejsc, które masz ochotę odwiedzić. Sprawdź opinie o lokalnych muzeach albo restauracjach, aby wiedzieć, gdzie warto iść na lunch, a których miejsc lepiej unikać. Pobierz aplikację CheckMyBus dla systemów iOS i Android, aby sprawdzić, gdzie możesz się udać spod hotelu. Być może okoliczne miejscowości mają wiele ciekawego do zaoferowania turystom.

6. Zarezerwuj pokój na lotnisku

ręczniki

Niektóre porty lotnicze pozwalają podróżnym na wynajęcie pokoju – często znajduje się on w hotelu w najbliższej okolicy terminala. Nie jest to tani sposób oczekiwania na kolejny lot, ale z pewnością bardzo wygodny i pozwalający się zdrzemnąć, wziąć prysznic czy popracować w spokoju. Warto rozważyć tę opcję, jeśli jest ona w naszym zasięgu finansowym.

Porada CheckMyBus: szukaj tanich lotów i połączeń na lotnisko

Logo CheckMyBusDzięki naszej wyszukiwarce możesz znaleźć najtańsze połączenia lotnicze. Szukaj lotów z wszystkich lotnisk w Polsce aby podróżować po całej Europie i świecie. Pamiętaj, aby być realistycznym względem czasu, jaki masz na przesiadkę. Pamiętaj, aby zarezerować sobie chociaż godzinę na ewentualne opóźnienia, odprawę bagażową oraz znalezienie gate’a. Długa przesiadka nie musi być uciążliwa, jeśli dobrze ją wykorzystasz i prawidłowo się do niej przygotujesz.

Podziel się tym postem na

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.