Nie masz już urlopu? Wyjedź na weekend!

Na weekend Autobusem

Powrót do pracy po urlopie bywa bardzo trudny, zwłaszcza gdy wakacje nadal trwają i pogoda nie zachęca do siedzenia w biurze. Niestety ilość dni wolnych w roku jest ograniczona, ale można temu zaradzić. Doskonałym sposobem na przedłużenie urlopowego klimatu są weekendowe wypady.

Wyjazd na weekend w ciekawe miejsce, może doskonale złamać rutynę i sprawić, że choć na moment zapomnimy o tym, że na kolejne wakacje trzeba będzie czekać wiele miesięcy. W podróż można się wybrać już w piątek wieczorem, wtedy będziemy mieć prawie całe dwa dni na zwiedzanie. Nie trzeba wcale jechać daleko, żeby się odrobinę zrelaksować. Taki wyjazd nie musi też być drogi. Autobusem dotrzemy w wiele miejsc naprawdę tanio i bardzo szybko. Oto masze mniej, lub bardziej oczywiste propozycje weekendowych wypadów:

Łódź

Nie jest to może najbardziej oczywista propozycja na weekendowy wyjazd, ale na pewno jedna z ciekawszych. Wbrew pozorom, Łódź ma odwiedzającym bardzo wiele do zaoferowania. Słynna ulica Piotrkowska obfituje w restauracje i piwne ogródki, można zatem miło spędzić wieczór. W sobotnie przedpołudnie (jeśli uda Wam się wstać po pełnej atrakcji nocy) możecie spędzić przechadzając się szlakiem łódzkich murali lub odwiedzić Księży Młyn. Koniecznie trzeba też zajrzeć do OFF Piotrkowska, gdzie stare fabryki stały się mekką hipsterów. W niedzielę, w ramach relaksu można udać się do jednego z wielu muzeów.Szczególnie warte uwagi są Muzeum Kinematografii oraz Muzeum Sztuki. Ponieważ Łódź znajduje się w centrum kraju, łatwo się tam dostać praktycznie z każdego miasta.

Weekendowe połączenia do Łodzi:

Poznań-Łódź, od 19zł z PolskiBus

Warszawa – Łódź, od 9zł z PolskiBus

Wrocław – Łódź, od 35zł z PolskiBus

Warszawa

Któż nie był w Warszawie na wycieczce szkolnej? Emocji, które towarzyszyły wjeżdżaniu na taras widokowy w Pałacu Kultury i Nauki, się nie zapomina. Warto zatem przypomnieć sobie dawne czasy i udać się do stolicy w celach turystycznych. Spacer po Starym Mieście i wizyta na Zamku Królewskim pozwolą choć przez moment poczuć się jak prawdziwy turysta. Wieczorem na nudę też nie można będzie narzekać, bo co jak co ale barów, w Warszawie dostatek. Latem można udać się do jednego z klubów nad Wisłą i poczuć się prawie jak na Mazurach. Stolica, jak przystało na wielkie maisto, jest doskonale skomunikowana z resztą kraju i można do niej dotrzeć bez większego problemu

Weekendowe połączenia do Warszawy:

Rzeszów – Warszawa, od 25zł w Neobus

Poznań – Warszawa, od 25zł w PolskiBus

Radom – Warszawa, od 35zł w Neobus

Kraków

Dawna stolica Polski została dot ego stopnia opanowana przez zagranicznych turystów, ze wielu rodaków przestało uważać to miasto za potencjalny cel weekendowego wypadu. To błąd, bo stolica Małopolski pozwala poczuć się jak na autentycznych wakacjach. Przypominają o tym nie tylko mocno turystyczne ceny, ale przede wszystkim piękne zabytki, znakomita oferta kulturalna, no i wielonarodowy gwar w Sukiennicach. W Krakowie każdy znajdzie coś dla siebie, a weekendowy wypad, to doskonała okazja, żeby wreszcie zwiedzić Zamek Królewski i zobaczyć Dzwon Zygmunta. Pomimo, ze gród Kraka leży na Południu Polski, to autobusem można tam dotrzeć łatwo i szybko.

Weekendowe połączenia do Krakowa:

Katowice – Kraków, od 8zł w PolskiBus

Wrocław – Kraków, od 17zł w Neobus

Rzeszów – Kraków, od 10 zł w PolskiBus

 

Weekendowy wypad to doskonały sposób, żeby poczuć się jak na urlopie i odłączyć się na moment od codzienności. Dzięki tanim biletom autobusowym nie trzeba być milionerem, żeby cieszyć się z tej formy wypoczynku.

 

Podziel się tym postem na

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.