Wakacje na ostatnią chwilę

kurortWielu z nas rozpoczęło już urlop albo zbliża się do chwili, gdy zacznie się zasłużony wypoczynek. Niektórzy zaplanowali już wyjazdy do turystycznych kurortów, podczas gdy inni nie mogli sobie pozwolić na taki wydatek albo po prostu nie miało czasu na uporanie się w odpowiedniej porze z rezerwacją hoteli, przejazdów i tym podobnych. Nadal nie jest jednak za późno, aby zapewnić sobie świetne wakacje. Możemy je wszak spędzić we własnym mieście, u znajomych lub rodziny, a nawet pojechać autokarem daleko od domu i to nie wydając wielu pieniędzy. Nie pozwólcie sobie na zmarnowanie urlopu!

Porady jak zaplanować tani wypoczynek

Wyjedź za miasto

ścieżka w lesiePolska jest piękna. Oferuje turystom piękne góry na południu, malownicze puszcze na wschodzie, a także morze i jeziora w swojej północnej części. Nasz kraj usiany jest fantastycznymi parkami narodowymi oraz krajobrazowymi. Pozwalają one na obcowanie z naturą i złapanie oddechu poza betonowymi granicami naszych miast. Miejsc na wędrówki w otoczeniu drzew, zwierząt czy skalistych szczytów z pewnością nie zabraknie – dojechać do nich można bardzo często między innymi autobusem.

Poznaj swoją rodzinną miejscowość

miejscowośćCzęsto bardzo słabo znamy miasta, w których mieszkamy albo w których się wychowaliśmy. W tygodniu towarzyszy nam praca lub szkoła, weekendy poświęcamy na odpoczynek, a na urlop często wyjeżdżamy. Warto poświęcić wakacje na odwiedzenie słabiej nam znanych dzielnic, lepsze poznanie okolicy lub udanie się na wystawę do lokalnych muzeów i galerii. Pozwólcie sobie rozkochać się we własnym mieście, a docenicie go nawet mając go codziennie na wyciągnięcie ręki.

Pracuj w czasie wakacji… jako wolontariusz

pomocDla wielu studentów wakacje to okazja, aby znaleźć tymczasową pracę i zarobić na czesne lub własne zachcianki. Jeżeli nie jest to dla nas konieczne, bo pracujemy przez pozostały czas w roku, możemy spróbować swoich sił jako wolontariusz. Pomoc dzieciom, osobom starszym lub bezdomnym nie jest łatwa – zarówno fizycznie jak i psychicznie. Satysfakcja z dobrych uczynków ma jednak niesamowitą wartość. Może ona dać nam więcej energii niż wylegiwanie się na egzotycznej plaży.

Odwiedź rodzinę lub przyjaciół

kobietaMoże Twój wujek ma domek wypoczynkowy w górach albo rodzice znajomego pozwolą Wam skorzystać ze swojego mieszkania w jednym z dużych polskich miast? Warto porozmawiać z rodziną i przyjaciółmi, aby nie tylko zaplanować wspólne wakacje. Często pozwalają one zaoszczędzić na kosztach transportu (na przykład wybierając autobus) i noclegów – ale też skorzystać z opcji, którymi oni dysponują. Nawet trzeszcząca drewniana chatka w środku lasu potrafi zapewnić nam niezapomniane (i niedrogie) wakacje, jeżeli spędzimy je ze znajomymi przy ognisku, na wędrówkach wśród dębów lub sosen albo wspólnej kąpieli w potoku.

Pomyśl o tych miejscach!

Polska jest usiana cudownymi miejscami, które warto odwiedzić. Nie wszystkie z nich są popularne, ale ma to swoje plusy. Mniej znane miejscowości i regiony charakteryzują się niższymi cenami oraz mniejszymi liczbami turystów. Ze swojej strony polecamy Wam szlaki Bieszczadów, na które udać można się na przykład z Sanoka. Swoim pięknem uraczą nas również jeziora Warmii i Mazur, do których dotrzemy przez Olsztyn albo Giżycko. Spokój i relaks zafundują nam lasy i wioski Podlasia, które skrywa perły architektoniczne między innymi w Białymstoku. Miłośnicy historii docenią zaś zamki Górnego i Dolnego Śląska, które znajdują się głównie w okolicach Opola. Fani bardziej wymagających aktywności powinni zaś zwrócić uwagę na ścieżki rowerowe Mazowsza – wiele z nich znajduje się w okolicy Warszawy.

Podziel się tym postem na

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.