Tanie zwiedzanie i podróżowanie – 10 porad CheckMyBus

Tanie zwiedzanie i podróżowanie

Podróżowanie wydaje się niektórym osobom rozrywką dla bogatych. To bardzo błędne podejście! Odwiedzenie wymarzonego miejsca nie musi się wiązać z wysokimi kosztami i przy odpowiednim podejściu może nie obciążyć nadto nawet studenckiej kieszeni. Przygotowaliśmy dla Was 10 porad, które pozwolą Wam spełnić swoje grobtroterskie marzenia.

Porada 1: wybierz autokar zamiast samolotu

autokar

Jeśli nie wybierasz się w wyjątkowo daleką podróż, rozważ przejazd autokarem. To zazwyczaj znacznie tańszy środek transportu! Za przejazd z Warszawy do Krakowa zapłacisz około 20 zł, podczas gdy podróż samolotem będzie cię kosztowała około 380 zł. Choć ciężko w to uwierzyć, bilet na autobus z Poznania do Berlina można kupić już za 51 zł – za lot musimy zapłacić około 750 zł.

Porada 2: zarezerwuj lot lub przejazd w odpowiedniej chwili

para rezerwuje podróż przez Internet

Staraj się planować swoją podróż na kilka miesięcy do przodu. Wczesny zakup biletów jest zazwyczaj bardzo opłacalny finansowo. Według naszych informacji, rezerwacji najlepiej dokonywać między poniedziałkiem a piątkiem – szczególnie we wtorki. To właśnie wtedy ceny są zazwyczaj najbardziej korzystne.

Porada 3: rezerwuj mądrze

rezerwacja on-line

Każdy podróżnik powinien czujnym okiem śledzić wszystkie nowinki technologiczne, które ułatwią jego wyprawy oraz ich planowanie. Pomocne mogą okazać się serwisy śledzące ceny lotów lub przejazdów autobusowych. Warto również pamiętać o wchodzeniu na strony przewoźników samolotowych w trybie incognito albo wykorzystaniu VPN-a, aby sprawdzić ceny dla klientów z innych państw. W niektórych przypadkach korzystne jest kupienie biletu lotniczego i wykupienie noclegu w hotelu na jednym rachunku. Bardziej doświadczone osoby mogą również sprawdzać połączenia do mniejszych lotnisk – potrafią być one znacząco tańsze.

Porada 4: postaw na lokalne przejazdy

londyński autobus

Będąc w nowym miejscu korzystanie z taksówki wydaje się być najwygodniejszą formą przemieszczania się z punktu A do B… ale na pewno nie najtańszą. Sprawdź oferty lokalnej sieci autobusów, szczególnie jeśli musisz dostać się z lotniska do centrum miasta. Pozwoli Ci to zaoszczędzić trochę pieniędzy.

Porada 5: jedz w lokalnych knajpkach

jedzenie z ulicznej knajpki

Unikaj pułapek turystycznych w postaci popularnych restauracji przy głównych ulicach. Poszukaj ciekawych knajpek poza centrum miasta, a istnieje spora szansa na to, że nie tylko zjesz taniej, ale też smaczniej i w bardziej klimatycznej atmosferze. Pomożesz również utrzymać się lokalnym mikro-przedsiębiorcom, co na pewno zostanie przez nich docenione.

Porada 6: kupuj u lokalnych przedsiębiorców

lokalny sklep

W wielu miejscach na świecie targowanie się pozostaje standardową praktyką, której nie należy się wstydzić. Ceny na straganach bywają wysokie, ale wprawny negocjator potrafi obniżyć ich wartość nawet o 50%. Pamiętaj jednak o tym, aby pozostać fair – sprzedawcy przecież też chcą zarobić. Zachęcamy Cię również do jedzenia na mieście, a nie w hotelach. Z pewnością tego nie pożałujesz.

Porada 7: zaplanuj zakwaterowanie

łóżko hotelowe

Pieniądze zazwyczaj lepiej wydać na zwiedzanie, lokalne jedzenie i samą podróż, a nie na hotel. Unikaj drogiego zakwaterowania i postaw na hostele albo couch surfing, który pozwoli ci poznać nowych ludzi. Możesz również postawić na kempingi albo skorzystać z ofert Airbnb.

Porada 8: wybierz odpowiedni hotel

mężczyzna w hotelowym łóżku

Unikaj hoteli położonych w centrum miasta, są zazwyczaj bardzo drogie. Poszukaj noclegu w miejscu, które jest dobrze skomunikowane, a zaoszczędzisz pieniądze i nie spędzisz zbyt wiele czasu w komunikacji miejskiej. Przed dokonaniem rezerwacji zapoznaj się z opiniami w serwisach bookingowych.

Porada 9: pomyśl nad pakietem biletowym do muzeów

dinozaur w muzeum

Wiele miast pozwala na zakup pakietu turystycznego, w ramach którego możemy wejść za darmo lub za niższą opłatą do najciekawszych muzeów – szczególnie państwowych. Przygotuj listę miejsc, które chcesz odwiedzić i policz, czy opłaca ci się kupić wspomniany wyżej pakiet.

Porada 10: wybierz podróż, na którą możesz sobie pozwolić

pinezki na mapie

Ceny w poszczególnych państwach mogą się znacząco różnić, podobnie jak koszty związane z transportem do nich. Staraj się planować podróże, na które możesz sobie pozwolić. Takie kraje jak Ukraina, Czechy, Litwa czy Włochy skrywają mnóstwo pięknych miejsc, w których nie wydasz ogromu pieniędzy.

W CheckMyBus wierzymy w tanie zwiedzanie i podróżowanie. Mądre planowanie i rozsądne kompromisy pozwolą na spore oszczędności przy zachowaniu radości z odwiedzania nowych, pięknych miejsc. Przed rozpoczęciem planowania kolejnego wyjazdu zachęcamy Cię do przeczytania naszych porad dotyczących tego, jak być odpowiedzialnym podróżnikiem.

Podziel się tym postem na

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.