Świąteczny czas – zaplanuj wypoczynek z bliskimi

światełkaŚwięta Bożego Narodzenia to rodzinny czas, podczas którego staramy się odpocząć, spędzić czas z bliskimi oraz dokonać refleksji nad kończącym się rokiem. Dobrym pomysłem na urozmaicenie tego okresu jest krótki wyjazd autobusem do jednego z polskich miast w towarzystwie przyjaciół lub ukochanych osób.

Moc świątecznych atrakcji

Zimowy czas ma w sobie coś magicznego i oferuje nam ogrom atrakcji. Możemy wyjechać na narty, udać się na jarmark bożonarodzeniowy, pozwiedzać przykryte śnieżnym puchem miasta czy też odpocząć w termach z widokiem na Tatry. Przerwa od pracy między Wigilią a Nowym Rokiem może bowiem służyć aktywnemu albo mniej angażującemu nas wypoczynkowi.

Wypoczynek w Tatrach

widok na TatryPolskie Tatry chwytają za serce każdego turystę, który ma okazję zobaczyć ośnieżone szczyty. W otoczeniu gór znajdują się wyciągi narciarskie, hotele, termy oraz miejscowości turystyczne.

Zakopane, czyli zimowa stolica Polski, to dla jednych pułapka turystyczna, a dla innych perła Tatr. Szeroka baza hoteli oraz restauracji, okoliczne termy, a także ciekawe wydarzenia sprawiają, że miejscowość nie pozwoli się jednak nudzić żadnemu z odwiedzających je turystów. Ma ono sporo do zaoferowania także miłośnikom sztuki oraz kultury – odwiedzając Teatr Witkacego albo Willę Koliba nie będziemy zawiedzeni.

← Połączenia autobusowe do Zakopanego →

Bożonarodzeniowe jarmarki

Ratusz we WrocławiuStolica Dolnego Śląska została w 2016 r. wybrana Europejską Stolicą Kultury. Wrocław urzeka o każdej porze roku, a szczególnie zimą. Miasto skrywa wspaniałe zabytki, restauracje, muzea oraz kluby. Niemal każdy znajdzie w tym mieście coś dla siebie, zaś podczas świąt warto udać się na teren jarmarku bożonarodzeniowego, by kupić pamiątki czy też napić się grzańca i przekąsić bigos.

← Połączenia autobusowe do Wrocławia →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *