Śladami polskich przysmaków regionalnych

Polskie jedzenie

Wiele regionów naszego kraju słynie ze swojej unikatowej i pysznej kuchni. Planując wiosenne wycieczki warto mieć na uwadze różnorodność polskiej kultury, która objawia się także tym, jakie potrawy mogą zostać nam zaserwowane u przyjaciół lub w lokalnych restauracjach. Wybierzcie przejazd autobusowy i wyruszcie śladami przysmaków regionalnych.

Śląska rulada z kluskami i modrą kapustą

rolada śląska

Klasyka śląskiej kuchni. Wołowe mięso z różnorodnym farszem, kluski z dziurką na sos i czerwona kapusta z boczkiem. Prawdziwy rarytas dla wszystkich fanów potraw, które są nie tylko pyszne, ale i potrafią nasycić na kilka godzin.

Odwiedź Katowice autobusem

Rogale świętomarcińskie

rogale świętomarcińskieTradycyjnie rogale świętomarcińskie spożywa się w święto św. Marcina, czyli 11 listopada. Odwiedzając poznań bez problemu znajdziemy je jednak w kawiarniach przez cały rok. Ten słodki, wypełniony białym makiem przysmak, to prawdziwa bomba kalorii, której nie sposób się oprzeć.

Odwiedź Poznań autobusem

Sękacz

sękaczNazwa „sękacz” pochodzi od kształtu tego słodkiego specjału, który przypomina pień z wystającymi sękami. To jeden z przysmaków , który powstał na terenie Kresów, ale z czasem zdobył popularność na terenie Niemiec, Rumunii i Węgier. Jego niepowtarzalny, delikatny smak to coś, czego powinien spróbować każdy turysta odwiedzający wschód Polski.

Odwiedź Białystok autobusem

Kartacze

kartaczeKartacze to przysmak z Suwalszczyzny i Podlasia, który można również spotkać w litewskich restauracjach. Przyrządza się ją z cebuli, ziemniaków, mielonego czerwonego mięsa oraz boczku. To syte danie długo nie da Wam o sobie zapomnieć i z pewnością sprawi, że będziecie chcieli wrócić do północno-wschodniej Polski.

Odwiedź Suwałki autobusem

Babka ziemniaczana

babka ziemniaczanaKuchnia siedlecka i mazowiecka skrywa wiele przysmaków, takich jak babka ziemniaczana. Utarte ziemniaki z mięsem piecze się w piecu, tworząc niezwykłe danie, które nie pozwoli Wam być głodnym. Potrawa jest na tyle prosta w przygotowaniu, że niektórzy zaczynają ją przygotowywać sami po powrocie z wizyty na Mazowszu.

Odwiedź Siedlce autobusem

Dzyndzałki warmińskie

dzyndzałki warmińskiePrzygotowywana na Warmii i Mazurach potrawa przypomina pierogi, ale nieco się od nich różni. Dzyndzałki zawierają  mieloną wołowinę i tłusty boczek, a dodatkowo są doprawiane majerankiem. Ich ciekawy kształt to dodatkowa atrakcja dla wszystkich osób, które chcą spróbować nowych przysmaków.

Odwiedź Olsztyn autobusem

Śledzie w jabłkach

śledźKuchnia kaszubska stoi rybami, pośród których najpopularniejszy jest śledź. Podawany z jabłkami stanowi pyszny przysmak, który z pewnością umili pobyt na Pomorzu i w okolicy. Co jak co, ale odwiedzając ten teren naszego kraju śledzia trzeba po prostu zjeść.

Odwiedź Gdynię autobusem

Podziel się tym postem na

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.