Śladami europejskich baśni

Śladami europejskich baśni

A gdyby tak Twoje życie było jak bajka? Nawet najbardziej niesamowite opowieści mają swoje korzenie w prawdziwych miejscach. Wystarczy wszak wspomnieć o baśniach braci Grimm czy Hansa Christiana Andersena, aby się o tym przekonać. Jeśli planujesz podróż autobusem po Europie, to koniecznie sprawdź poniższe zestawienie. Być może odkryjesz znane z kart książek miejsca,których do tej pory nie udało Ci odwiedzić.

legendy

Porada CheckMyBus: szukaj także tanich lotów

Logo CheckMyBusDzięki naszej wyszukiwarce możesz także porównywać ze sobą koszty lotów po Europie. Dokonując rezerwacji z odpowiednim wyprzedzeniem możesz sporo zaoszczędzić na zakupie biletów. Nie zwlekaj i sprawdź również dostępne połączenia autobusowe.

Oksford i jego bajki

miasto

Brytyjski Oksford zainspirował wielu wielkich pisarzy. Wystarczy tutaj wspomnieć Johna Ronalda Ruela Tolkiena i jego „Władcę Pierścieni”, Cliva Staplesa Lewisa i „Opowieści z Narnii” czy też autora „Alicji w Krainie Czarów” – Lewisa Carola. To uniwersyteckie miasto ma w sobie mnóstwo magii, która wywarła niesamowity wpływ na europejską literaturę.

Ashdown forest

ścieżka

Położony na południu Anglii last Ashdown miał duży wpływ na twórczość Alana Alexandra Milne i jego syna – Christophera Robina. Spacerując po jego zielonych ścieżkach miejscie oczy wokół głowy. Być może spotkacie w okolicy Kubusia Puchatka albo Krzysia pędzącego za Tygryskiem.

Ribeauvillé

uliczka

Oglądaliście „Piękną i Bestię”? Jeśli tak, to szybko zauroczycie się w Ribeauvillé – francuskim mieście pełnym kolorowych domków i wąskich uliczek. W całej miejscowości nie ma ani jednego wpsółczesnego budynku, więc podróż do niego przeniesie nas nie tylko w krainę baśni, ale i cofnie w czasie o kilkadziesiąt lat.

Sagoviathis

zamek

Położony w hiszpańsiej Segowii zamek wydaje się być bajkowym obiektem i wrażenie to nie jest nieuzasadnione. To właśnie ta monumentalna twierdza gościła – oczywiście tylko w bajce – Królewnę Śnieżkę i siedmiu krasnoludków. Wystarczy przejechać się z Madrytu do pobliskiej prowincji León, aby przekonać się na własne oczy, jak wygląda zamek z bajki.

Pinokio

dolina

W pobliżu toskańskiej miejscowości Pescia leży wzgórze, która zainspirowało Carlo Collodiego do napisania baśni „Pinokio”. Obecnie w miejscu tym można zobaczyć drewniany pomnik tytułowego bokatera wspomnianej wcześniej książki, która została wydana w 1883 roku.

  • Najbliższa stacja: Lukka

Mangturn

wieża

Nad jeziorem Bodeńskim leży bawarska miejscowość Lindau, która znajduje się bardzo blisko granicy Niemiec z Austrią oraz Szwajcarią. To właśnie tam zobaczycie piękną wieżę, którą można kojarzyć z bajki o Roszpunce. Pamiętajcie tylko, że obecnie można wejść na jej szczyt schodami i nie trzeba chwytać się złocistych włosów bohaterki książki braci Grimm.

Neuschweinsten

zamek niemcy

Zamek znany wszystkim fanom bajek Disneya to nie fikcja. Neuschweinsten zainspirowało twórców Śpiącej Królewny i do teraz stanowi źródło zachwytu wielu turystów, którzy odwiedzają południe Niemiec. Prace nad budynkiem zaczęły się w 1869 roku na polecenie króla Ludwika II, zwanego szalonym. W 2007 r. zamek trafił na listę nowych cudów świata.

Czarny Las

chatka

Okolice, w których bracia Grimm spędzili swoje życie, muszą skrywać wiele tajemnic. To właśnie po tych lasach spacerowała Królewna Śnieżka oraz Hansel i Greta, którzy natrafili na domek z piernika. Kto wie, jakie jeszcze ciekawostki skrywa Czarny Las.

Kopenhaga

syrenka

Pomnik Małej Syrenki w stolicy Danii to jeden z najbardziej znanych symboli tego miasta. Syrenkę można kojarzyć z powieści Hansa Christiana Andersena, a turyści odwiedzający Kopenhagę od ponad stu lat oglądają ją siedzącą nad brzegiem morza.

Bergen

Norwegia

Fiordy, ośnieżone góry i historyczna dzielnica kupiecka to symbole norweskiego Bergen. Miasto z pewnością szybko poznają fani Elsy z „Krainy Lodu”. To własnie ono zainspirowało twórców bajki Disneya.

Podziel się tym postem na

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.