Rezerwacja miejsc w autokarach FlixBus i u innych przewoźników

AutokarW maju ubiegłego roku FlixBus wprowadził wyczekiwany przez pasażerów system rezerwacji miejsc w autobusach. Przewoźnik nie jest jednak jedyną działającą w Polsce firmą transportową, która zdecydowała się na tego typu rozwiązanie. Konkurencja również wychodzi na przeciw oczekiwaniom swoich klientów, dla których wybór miejsca przy rezerwacji biletu ma spore znaczenie.

FlixBus – trzy standardy miejsc

W przypadku FlixBusa, koszt wyboru preferowanego miejsca zaczyna się od 2 zł. Cena ta dotyczy jednak tylko standardowo umiejscowionych foteli. Osoby chcące usiąść przy stoliku dla czterech osób muszą liczyć się z dodatkowym kosztem o wysokości 3 zł. Pasażerowie, którzy mają zamiar podziwiać trasę przez szybę panoramiczną zapłacą za ten przywilej 7 zł. Warto podkreślić, że w przypadku połączeń na dystansie powyżej 500 km, ceny rosną do odpowiednio 6, 9 i 15 zł.

Kategorie Trasa < 500 km Trasa > 500 km
Przy panoramie 7 zł 15 zł
Przy stoliku 3 zł 9 zł
Klasyczne 2 zł 6 zł

LEO Express – dwie klasy do wyboru

Podobnym do FlixBusa rozwiązaniem może się pochwalić LEO Express. Na początkowym etapie rezerwacji biletu pasażer ma możliwość wyboru klasy, w jakiej będzie podróżować – różnica cen może być nawet dwukrotna. W przypadku standardu business podróżujący otrzymują więcej miejsca na nogi, poczęstunek oraz kawę. Wybór konkretnego fotela jest bezpłatny i nieograniczony – obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”.

Należy przypomnieć, że FlixBus ma wiele planów na nadchodzące miesiące. Nowe siatki połączeń autobusowych mają pojawić się w Europie, z szczególnym uwzględnieniem krajów niemieckojęzycznych. W 2019 roku FlixBus chce rozwijać swoje sieci połączeń na kolejnych rynkach oraz wdrażać usprawnienia technologiczne. Będą one związane z autokarami oraz platformą służącą rezerwacji i opłacania biletów. Jednym z głównych celów jest ekspansja działalności w Stanach Zjednoczonych. Ponadto poprawiona ma zostać aplikacja mobilna firmy, jakość działania Internetu mobilnego w autobusach, a także systemu śledzenia pojazdów za pośrednictwem GPS-u.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *