Rewolucja na polskim rynku autobusów – poradnik pasażera!

autobusyJuż od 1 kwietnia 2017 rozpoczyna się sprzedaż biletów na połączone kursy Polskiego Busa oraz PKS Polonus, zwiększające zasięg oferty o 23 trasy, głównie na wschodzie kraju. Jak zapewniają obie firmy jest to decyzja strategiczna, lecz to PolskiBus jest w tej kooperacji stroną dominującą. W tekście opisujemy jak poruszać się po nowej siatce połączeń z pomocą CheckMyBus.

Czy podróż z „podwójnym logo” ma zalety?

Autobusowe przejęcia na rynku nie są niczym nowym, jednak polscy gracze podkreślają iż najnowsza zmiana to „współpraca partnerska”. Faktem jest, że Polska cierpi na niedostatek konkurencyjnych firm, mimo że autobus jest niezwykle popularnym środkiem transportu. Największy rozdźwięk pojawia się między trasami szybkiego ruchu przez główne miasta a lokalnymi połączeniami. Mazowiecki PKS Polonus od lat specjalizuje się w podróżach m.in. z Warszawy do małych miejscowości, dlatego kooperacja wydaje się mieć sens.

Jak jednak upewnić się kto jest odpowiedzialny za kurs, który chcemy zarezerwować? Czy można to łatwo sprawdzić w sieci w przypadku zmiany planów lub reklamacji?

Bądź świadomym klientem – porady

polskibus autobusNajważniejszą informacją dla podróżnych jest to, że kursy i bilety na nowe trasy znajdziemy na platformie sprzedażowej PolskiBus.com, gdzie będzie można dodać opcje podróży oraz zmienić czy anulować bilet. Dodatkowo pasażerowie będą w zdecydowanej większości podróżować autokarami Scania firmy PKS Polonus, jednak e-bilety będą wystawione na PolskiBus. Zintegrowana siatka połączeń obu przewoźników daje sumę 100 polskich miast objętych atrakcyjnymi cenami biletów i częstymi kursami. Do rozkładu dołączają takie miasta centralne jak Tomaszów Mazowiecki, Piotrków Trybunalski, Bełchatów czy Grudziądz. Z kolej w kierunku południowym pojedziemy do Kudowy Zdrój, Piwnicznej, Muszyny, Szklarskiej Poręby czy Starego Sącza. W najbliższych tygodniach poleca się podróżnym dokładne sprawdzanie zaktualizowanych rozkładów jazdy na stronach internetowych obu przewoźników.

cmblogo_175x175Po szczegółowe informacje zapraszamy do panelu wsparcia podróżnych CheckMyBus i sekcji ➤➤➤ Rezerwacja i zakup biletów autokarowych

Nowe połączenia międzynarodowe

polonus autobusSpecjaliści rynku autobusowego spodziewają się, że już w sezonie letnim 2017 największą popularnością i bestsellerami będą kursy zagraniczne w kierunku wschodnim. Również w tym przypadku należy dokładnie obserwować szczegóły połączeń. Z Warszawy i Lublina pojedziemy aż 5 razy dziennie do Lwowa – miasta które w ostatnich latach staje się rozchwytywaną destynacją i popularnym miastem na wypad weekendowy. Kursy do Lwowa będzie obsługiwał PKS Polonus w porozumieniu z ukraińską firmą East West Airlines (ATP Lwów). Z kolei z Gdańska i Warszawy autobusy zawiozą nas do rosyjskiego Kaliningradu (współpraca z firmą KonigAvto), Drohobycza, Stryja i Truskawca. Daje to w sumie 5 zupełnie nowych tras międzynarodowych, jednak trzeba przypomnieć iż z Rosją i Ukrainą obowiązują naszych obywateli specyficzne regulacje wizowe i transgraniczne – tych informacji przy rezerwacji biletów również udziela przewoźnik.

cmblogo_175x175W okresie zimowym opisywaliśmy dla Państwa warunki wyjazdu do naszych wschodnich sąsiadów w tym informacje wizowe ➤➤➤ Kierunek Wschód! Połączenia autobusowe po sąsiedzku

 
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *