Polskie jarmarki bożonarodzeniowe – przyjedź i posmakuj świąt

bombki świętaW grudniu, z racji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, w wielu miastach organizowane są jarmarki świąteczne. Na turystów oraz mieszkańców czeka kubek grzańca, zimowe ozdoby, muzyka oraz inne atrakcje. Przygotowaliśmy dla Was zestawienie kilku miast, które z racji organizowanych w nich wydarzeń warto odwiedzić autokarem przed zasiądnięciem do wigilijnego stołu.

Gdańsk, Targ Węglowy

W Gdańsku jarmark świąteczny organizowany jest na terenie Targu Węglowego – w ścisłym centrum miasta, które stanowi jednej z najbardziej wyjątkowych obszarów Trójmiasta. Wydarzenie potrwa do 23 grudnia, a w jego krajobraz wpisze się karuzela wenecka, którą z pewnością pokochają dzieci, stajenka oraz zagajnik z kapliczką czy też anielski młyn.

Na wszystkich, którzy odwiedzą podczas grudnia Gdańsk, czekają także targi rzemiosła. Pozwolą one na zakup ozdób świątecznych i prezentów dla bliskich. Nie zabraknie również okazji do sięgnięcia po smakowite przekąski oraz rozgrzewające napoje. Nie sposób również nie wspomnieć o jednej z najnowszych atrakcji turystycznych Trójmiasta, jaką jest koło widokowe AmberSky. Widok rozświetlonego tysiącami lampek Gdańska na pewno długo pozostanie w pamięci wszystkich, którzy wzniosą się na 50 metrów ponad ziemię.

← Połączenia autobusowe do Gdańska →

Wrocław, Rynek i Plac Solny

karuzela Wrocław
fot. archiwum MTG www.bozonarodzeniowy.gda.pl

Do 22 grudnia wrocławski rynek oraz Plac Solny będą zapełnione straganami, które pozwolą na zakup upominków, przekąsek z różnych części świata, słodyczy oraz różnego rodzaju pamiątek – także w postaci unikatowej biżuterii. Organizatorzy dolnośląskiego jarmarku postarali się również o zapewnienie atrakcji dla dzieci, po których oprowadzać będzie je Prezentuś, czyli miejscowy krasnal większych niż jego koledzy rozmiarów.

Na rynku nie zabraknie występu chóru MISTIC oraz widowiska magicznego, które poprowadzi Jędrzej Bukowski. 17 grudnia o godzinie 17:00 rozpocznie się również Magiczny Korowód Kolędników. Niemal codziennie na odwiedzających centrum Wrocławia będą również czekać przygotowane przez Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego występy artystyczne, które potrwają do 16 grudnia.

← Połączenia autobusowe do Wrocławia →

Olsztyn, stare miasto

Na olsztyńskiej starówce już po raz dziewiąty organizowany jest coroczny Warmiński Jarmark Świąteczny. Na straganach, które między 14 a 17 grudnia pojawią się na terenie starego miasta, będzie można dokonać zakupu rękodzieła, przysmaków oraz ozdób choinkowych.

W Olsztynie dzieci będą mogły spotkać się ze świętym Mikołajem z fińskiego Rovamieni oraz pojeździć na karuzeli. Całymi rodzinami można zaś przyjść na wspólne pieczenie świątecznych pierników oraz kiermasz w Manufakturze Sztuki. W Muzeum Warmii i Mazur organizowane jest zaś wydarzenie „Boże Narodzenie i Nowy Rok na Warmii”, gdzie za darmo będzie można posłuchać interesujących prelekcji. Dodatkowe atrakcje zapewni Radio Zet, które zorganizuje świąteczny konwój oraz rozmaite konkursy.

← Połączenia autobusowe do Olsztyna →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *