Który jarmark bożonarodzeniowy odwiedzić w Polsce?

jarmarki bożonarodzeniowe

W grudniu, gdy zbliża się Boże Narodzenie, wiele miast i miasteczek organizuje tradycyjny jarmark bożonarodzeniowy. Na turystów oraz mieszkańców czeka kubek grzańca, zimowe ozdoby, muzyka oraz inne atrakcje. Przygotowaliśmy dla Was zestawienie kilku miast, które z racji organizowanych w nich wydarzeń warto odwiedzić autokarem przed zasiądnięciem do wigilijnego stołu.


Pobierz aplikację CheckMyBus za DARMO na swoje urządzenie mobilne:

CheckMyBus App Store
CheckMyBus Google Play Market

Gdańsk

Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku

W Gdańsku jarmark świąteczny organizowany jest na Targu Węglowym w centrum miasta, który jest jednym z najbardziej wyjątkowych miejsc w Trójmieście. Wydarzenie będzie trwało od 18 listopada do 23 grudnia.
Na wszystkich, którzy odwiedzają Gdańsk, czekają targi rzemiosła. Będziesz mógł kupić ozdoby świąteczne i prezenty dla swoich bliskich. Będzie też możliwość sięgnięcia po smaczne przekąski i gorące napoje. Nie sposób też nie wspomnieć o jednej z najbardziej znanych atrakcji turystycznych Trójmiasta – diabelskim młynie AmberSky, który zdecydowanie warto odwiedzić.

Połączenia autobusowe do Gdańsk

Warszawa

Jarmark Bożonarodzeniowy w Warszawa

Warszawski jarmark świąteczny jest jednym z najbardziej znanych w Polsce. Rynek rozpoczyna się 25 listopada i trwa do 6 stycznia. W Warszawie w tych dniach panuje typowo świąteczna atmosfera zakupów i rozrywki.
Znajdziesz tu wiele pomysłów na prezenty świąteczne, takie jak ręcznie zdobione bombki, wełniane swetry, czapki i szaliki. Możesz też ogrzać się przed zimnem przy filiżance gorącej czekolady lub grzanego wina.

Połączenia autobusowe do Warszawa

Poznań

Jarmark Bożonarodzeniowy w Poznań

Od 19 listopada do 27 grudnia trwa poznański jarmark świąteczny. Jeśli kochasz śnieg i zimę, pokochasz ten targ: wystawy w centrum miasta z drewnianymi domkami i płatkami śniegu stworzą magiczną świąteczną atmosferę.
Na koniec, oprócz zwiedzania zabytków starego miasta, polecamy wizytę na Międzynarodowym Festiwalu Rzeźby Lodowej – będziesz zachwycony!

Połączenia autobusowe do Poznań

Kraków

Jarmark Bożonarodzeniowy w Kraków

Krakowski jarmark bożonarodzeniowy trwa od 25 listopada do 26 grudnia 2022 roku i jest jednym z najlepszych w Polsce. Jarmark odbywa się na głównym placu starego miasta, Rynku Głównym, tuż obok Sukiennic. Znajdziesz tu nie tylko pyszne, typowe jedzenie i wspaniałe wyroby rzemieślnicze, ale także wesołe, młode miasto z bogatą historią, wspaniałym życiem nocnym i swobodną kulturą kawiarnianą.

Połączenia autobusowe do Kraków

Podziel się tym postem na

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.