Podróż przez regiony Polski

mapa

Czas pandemii sprzyja przede wszystkim podróżowaniu po Polsce. Taka forma spędzania wakacji może być nie tylko bezpieczniejsza, ale też tańsza, szybsza i wyjątkowo atrakcyjna. Często decydujemy się na dalsze wyjazdy zapominając, że nasz kraj skrywa mnóstwo ciekawych terenów. Już dziś zarezerwuj bilet autobusowy i rozpocznij podróż przez regiony Polski.

PomorzeZiemia lubuskaMałopolska
PodlasieGórny ŚląskKujawy
Dolny ŚląskKaszubyZiemia łódzka
Warmia i MazuryMazowszePodkarpacie

Pomorze

Słowiński Park Narodowy
Polskie wybrzeże od lat przyciąga turystów z całego kraju. Piękne plaże, półwysep helski, atrakcje dla odwiedzających, lokalna kuchnia i tak piękne miasta, jak Szczecin, Kołobrzeg, czy Gdynia. Na odwiedzających czeka również przedstawiony na zdjęciu Słowiński Park Narodowy.

Autobusy do Łeby

Warmia i Mazury

Jezioro
Kraina polskich jezior to prawdziwa gratka dla fanów żeglowania, pysznej kuchni i zwiedzania takich atrakcji turystycznych, jak na przykład zamek w Olsztynie. Niektórzy twierdzą, że jak wakacje w Polsce, to tylko na Mazurach. Sami przekonajcie się, ile w tym prawdy i odwiedźcie północno-wschodnią Polską jeszcze w tym roku.

Autobusy do Olsztyna

Kaszuby

Gdańsk
Kaszuby to nie tylko Gdańsk, ale też inne piękne miejscowości i sielskie tereny, które sprzyjają wycieczkom rowerowym, pływaniu po jeziorze czy po prostu odpoczywaniu na łonie natury. Do tego dochodzi ogromny zasób lokalnej tradycji – od kuchni, przez język, aż po zwyczaje – które z pewnością zaciekawią każdą osobę otwartą na drugiego człowieka i jego kulturę.

Autobusy do Gdańska

Kujawy

Toruń
Toruń, Włocławek, Bydgoszcz czy Ciechocinek, to tylko część miast, które warto odwiedzić na Kujawach. Na turystów, którzy odwiedzają ten region, czeka szlak piastowski oraz mnóstwo zabytków architektury sakralnej. Nie zabraknie również jezior i lasów, które pozwolą na relaksujący wypoczynek.

Autobusy do Torunia

Logo CheckMyBusDzięki naszej wyszukiwarce możesz także porównywać ze sobą koszty lotów po Europie. Dokonując rezerwacji z odpowiednim wyprzedzeniem możesz sporo zaoszczędzić na zakupie biletów. Nie zwlekaj i sprawdź również dostępne połączenia autobusowe.

Podlasie

Białystok
Piękne lasy, pyszna kuchnia i zetknięcie wielu kultur tworzą unikatowe połączenie, które chwyci za serce każdego turystę. Będąc na Podlasiu warto odwiedzić Białystok, ale też okolice tego miasta, gdzie można znaleźć skanseny czy też muzeum ikon. Interesujące miejsca znajdą tutaj także miłośnicy zwierząt, którzy mogą rzucić okiem do zagrody żubrów.

Autobusy do Białegostoku

Ziemia lubuska

Winnica
Nie wszyscy wiedzą o polskich winnicach, a to właśnie ziemia lubuska słynie z produkcji wina. Warto dać mu szansę i odwiedzić przy okazji Zieloną Górę, która na pewno zaciekawi wielu turystów. Na tych, którzy cenią sobie spokojny odpoczynek, czeka zaś mnóstwo ośrodków agroturystycznych.

Autobusy do Zielonej Góry

Wielkopolska

pomost
Wielkopolska to prawdziwa gratka dla fanów historii. W niemal każdej części tego regionu znajdziemy miejsca, które są związane z najważniejszymi momentami w dziejach Polski. Poznań, Września, Gniezno, Biskupin – to tylko część tej listy. Do tego palmiarnie, browary, plaże i masa terenów zielonych. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie.

Autobusy do Poznania

Mazowsze

Rzeka
Z całą pewnością Warszawa to najbardziej znana część Mazowsza, ale z pewnością nie jedyna, która jest warta uwagi. Polska stolica skrywa masę atrakcji, ale lokalne lasy oraz rezerwaty to wyjątkowe miejsca, wprost stworzone do wycieczek rowerowych czy też spokojnych wędrówek i podziwiania zwierząt w ich naturalnym środowisku.

Autobusy do Warszawy

Ziemia łódzka

Łódź
Łódź, mimo kiepskiej reputacji, zmieniła się w ostatnich latach nie do poznania. Wiele obszarów miasta zostało poddanych rewitalizacji, powstały nowe inwestycje, rozwinęły się ośrodki kultury. Warto odwiedzić dziś Łódź, a także jej okolice, które obfitują w ośrodki agroturystyczne.
Autobusy do Łodzi

Dolny Śląsk

Wrocław
Dolny Śląsk to nie tylko Wrocław, ze swoimi zabytkami i wysepkami, ale też mnóstwo ciekawych obszarów leżących w okolicy. Od Karkonoszy, które zachwycą każdego miłośnika górskich wędrówek, przez niezliczone zamki, aż po ukryty w okolicach Wałbrzycha złoty pociąg, który cały czas czeka na swojego odkrywcę. Jeśli chodzi o regiony Polski, to Dolny Śląsk jest z całą pewnością jeden z najbardziej urozmaiconych z nich. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Autobusy do Wrocławia

Górny Śląsk

Pszczyna
Industrialne tereny i zwiedzanie kopalń, to z całą pewnością nie jedyne atrakcje na Górnym Śląsku. Na turystów czekają liczne muzea, nowoczesne miasta, pałace oraz bardzo rozwinięta strefa gastronomiczna, która ugości nas nie tylko lokalną kuchnią, ale też przysmakami z różnych części świata. Górny Śląsk to niezwykła tradycja i kultura, która ma do zaoferowania zdecydowanie więcej, niż może nam się wydawać.

Autobusy do Katowic

Małopolska

Ogrodzieniec
Jura krakowsko-częstochowska to polska mekka wspinaczy i miłośników zamków oraz ciekawych form skalnych. Małopolska to wszak nie tylko przepełniony zabytkami Kraków, ale też mniejsze atrakcje, jak na przykład wioska Zalipie z malowanymi w motywy kwietne domami. Każda osoba, która odwiedza Małopolskę, z pewnością znajdzie tutaj coś dla siebie – także poza murami grodu Kraka. Porównując ze sobą regiony Polski ciężko znaleźć drugi, który będzie tak inny od wszystkiego, co poznaliśmy podróżując przez nasz kraj.

Autobusy do Krakowa

Podkarpacie

Las
Bieszczady to prawdziwa gratka dla wszystkich miłośników spokojnych, górskich wycieczek, które można odbyć bez posiadania dodatkowego sprzętu. Podkarpacie to jednak nie tylko natura, ale też miasta – jak Rzeszów czy Sanok – jak i również ciekawe muzea. Dla fanów polskiej sztuki odwiedzenie muzeum Beksińskiego to pozycja obowiązkowa.

Autobusy do Rzeszowa

Podziel się tym postem na

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.