Podróż na Andrzejki

andrzejki karty świeceJuż 29 listopada będziemy obchodzić w Polsce Andrzejki, które wielu z nas rozświetlą blaskiem świec szarugę listopadowych nocy i wieczorów. Przygotowaliśmy dla Was zestawienie kilku wartych uwagi imprez, na które bez problemu dostaniecie się autobusem. Mamy nadzieję, że przypadną Wam one do gustu.
 

Magia Andrzejek

Andrzejki to unikatowy w polskim kalendarzu dzień, który świętujemy nie tylko ze względu na obchodzących następnego dnia imieniny Andrzejów, ale także – a może przede wszystkim – moc gier, zabaw, wróżb i zwyczajów stworzonych z myślą o młodszych, jak i starszych osobach.

Pierwsze informacje o Andrzejkach w historii Polski pochodzą z 1557 roku. Jak nakazuje tradycja, to właśnie w ten dzień można odkryć tożsamość swojego przyszłego partnera lub partnerki, a także wywróżyć swoją przyszłość przelewając wosk przez dziurkę od klucza i obserwując pojawiające się na wodzie kształty. Dawniej w czasie imprez losowane były również symboliczne przedmioty, a do zabaw niezwiązanych z woskiem należało obieranie jabłek oraz stawianie przez dziewczęta butów kolejno od ściany do drzwi. Której z pań bucik pierwszy dotknął progu, ta pierwsza wyjść miała za mąż.

Impreza na wodzie

stena line statekStena Line przygotowało rejs Andrzejkowy, który pozwoli spędzić tę magiczną noc na Bałtyku. Wyjazd połączony jest z jednodniowym pobytem w Szwecji, co pozwala zetknąć się ze skandynawską kuchnią i kulturą. Karlskronę można zwiedzać samemu albo z przewodnikiem. Osoby skoncentrowane na relaksie mogą zaś skorzystać z oferty Pure Nordic SPA na pokładzie statku.

Przewoźnik zapewnia dobrą zabawę na andrzejkowej imprezie, dwuosobową kajutę z łazienką oraz piękne widoki na szwedzkie wybrzeże. Ceny wyjazdów w przypadku najtańszych opcji zaczynają się od 109 zł za osobę i obejmują również ubezpieczenie, a także opłatę portową i ekonomiczną.

← Połączenia autobusowe do Gdyni →

Zabawa w stolicy

Warszawa jak co roku oferuje mnóstwo atrakcji dla osób, które chcą hucznie obchodzić Andrzejki. Wartą zainteresowania imprezę organizuje w tym roku Hotel Boss oferując swoim gościom bogate menu w formie bufetu, open bar na wybrane napoje alkoholowe oraz zabawę z DJ-em. Każdy przybyły Andrzej może zaś liczyć na małą niespodziankę od organizatorów. Udział w imprezie został wyceniona na 250 zł od osoby.

← Połączenia autobusowe do Warszawy →

Koncertowo w Lublinie

Pałac Akropol zaprasza Andrzejki, podczas których o odpowiedni poziom zabawy i wróżb dbać będzie wróżka, zespół Agat oraz prowadzący, którzy poprowadzą różne zabawy i konkursy. Udział w imprezie został wyceniony na 140 zł, a nocleg w hotelu na dodatkowe 60 zł.

← Połączenia autobusowe do Lublina →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *