Otwarte granice – czas na bezpieczne podróże

Bezpieczne podróżowanie

Granice państw Unii Europejskiej zostały 13 czerwca otwarte dla polskich podróżnych. Nie będą oni musieli odbywać obowiązkowej kwarantanny po powrocie do kraju. Choć zmiany dotyczą wyłącznie granic wewnętrznych Unii Europejskiej, to dają ogromne możliwości wszystkim, którzy chcą zaplanować wakacyjny wyjazd autokarem. Warto jednak podejść do tego tematu spokojnie i postawić na bezpieczne podróże.

Otwarte granice

Na wieść o otwarciu granic, wielu przewoźników reaktywowało swoje zagraniczne połączenia. Już teraz kursy rozpoczął FlixBus, który dodatkowo umożliwia podróż do Pragi, Ostrawy, Paryża, Lille czy Brukseli. Jak mówi Michał Leman, dyrektor zarządzający FlixBusa w Polsce i na Ukrainie: „Zainteresowanie podróżami rośnie z tygodnia na tydzień, stąd wznawianie naszych połączeń odbywa się tak dynamicznie. Łącznie w naszej ofercie znajdzie się już ponad połowa kierunków, które były dostępne przed pandemią. W tym znajdują się aż 73 miasta w Polsce, również mniejsze jak Nakło, Żnin czy Kłodzko, więc na nowo włączamy się też do walki z wykluczeniem transportowym”

Bezpieczne podróże

Przewoźnicy przygotowali konkretne wytyczne dla pasażerów. Mają one zabezpieczyć ich przed koronawirusem Covid-19. Jak informuje FlixBus, pojazdy są dezynfekowane według wytycznych WHO po każdej podróży. Zarówno pasażerowie, jak i obsługa autobusu, ma nosić maseczki. Na pokład autokaru można wejść tylko tylnym wejściem, a przewoźnik zachęca do korzystania z cyfrowych biletów. Na pasażerów czekają też środki do dezynfekcji, które mają im pomóc zadbać o bezpieczne podróże. O podobnych obostrzeniach informuje PKS Polonus. Polska firma informuje, że „pasażer, który będzie posiadał objawy choroby, takie jak kaszel, duszności, wysoka temperatura – nie zostanie wpuszczony na pokład autokaru”.

maseczka

Jak zaplanować urlop?

Jeżeli środki bezpieczeństwa, które stosują przewoźnicy, dają nam komfort podróżowania, to możemy zaplanować zagraniczny lub krajowy wyjazd. Warto obrać za cel regiony Unii Europejskiej, które najlepiej poradziły sobie z epidemią. Wiele stron internetowych oferuje podgląd aktualnych danych dotyczących koronawirusa. Możemy na tej podstawie ocenić, gdzie ryzyko zarażenia jest największe, a gdzie najmniejsze.

Podróżowanie autobusem wydaje się być obecnie jedną z najbardziej bezpiecznych form transportu zbiorowego. Dworce autobusowe są mniej stłoczone niż lotniska. Autokar to zaś tania, szybka i ekologiczna forma podróżowania. Warto dać jej szansę w tych niespokojnych czasach i cieszyć się komfortową podróżą.

Podziel się tym postem na

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.