Osiem rzeczy, które warto wiedzieć przed wyjazdem do Tajlandii

Tajlandii

Każdego roku miliony turystów odwiedzają Tajlandię, która ze względu na przyjazne nastawienie mieszkańców jest nazywana krainą uśmiechu. Kraj ten oferuje szeroki zakres krajobrazów i ciekawych miejsc, które chętnie odwiedzają samotni poszukiwacze przygód, ale też rodziny z dziećmi.Przed wyjazdem do Tajlandii warto uzupełnić swoją wiedzę dotyczącą podróży do tego zakątku świata. Przygotowaliśmy dla Was osiem porad, które pozwolą Wam zwiedzić Tajlandię na przykład autobusem.

1. Pora deszczowa nie jest tak straszna, jak mogłoby się wydawać

ulica miasta

Tajlandia to coraz popularniejszy kierunek podróży. Najwięcej turystów pojawia się tutaj między grudniem a lutym, kiedy pogoda jest najprzyjemniejsza. Należy jednak pamiętać, że to właśnie wtedy ceny są najwyższe. Od kwietnia wilgotność się zwiększa, a w czerwcu rozpoczyna się trwająca do października pora deszczowa. Mimo tego temperatury nie spadają poniżej 28 stopni, choć tajski monsun należy do tych „lżejszych”. To właśnie wtedy wyjazd do Tajlandii wiąże się z najniższymi kosztami podróży i pobytu.

2. Tajskie jedzenie – o tym musisz pamiętać

jedzenie

Uliczne jedzenie jest częścią tajskiej kultury. Nie słuchaj legend na jego temat, jeśli tylko odwiedzisz Bangkok, to konieczne spróbuj kolacji w China Town. Tajskie jedzenie je się zazwyczaj tylko łyżką – pamiętaj, że serwowane potrawy są dosyć pikantne. Osoby otwarte na ciekawe przygody kulinarne znajdą tutaj prawdziwe wyzwania, takie jak skorpiony czy smażone larwy. Większości z Was polecamy jednak pad thaia.

3. Autobus jest najlepszym sposobem podróżowania

autobus

Poruszanie się po Tajlandii jest tanie i proste. Niedrogie mogą okazać się loty krajowe, ale warto też przejrzeć ofertę przejazdów pociągami oraz autokarami. Dla przykładu: trasę Bangkok-Chiang Mai można pokonać już za 73 zł, a Bangkok-Phuket za 88 zł.
Sprawdź rozkład jazdy na naszej stronie internetowej lub pobierz naszą aplikacją mobilną dla systemów iOS i Android.

4. Uczmy się dobrych manier

mężczyzna

W Tajlandii nie powinno się dotykać głowy drugiej osoby. Turyści powinni unikać kontaktów fizycznych z mnichami – dotyczy to szczególnie kobiet. Warto nauczyć się też tradycyjnego powitania Wai, które polega na złączeniu dłoni przy klatce piersiowej i lekkim ukłonie. Tradycyjne powitanie to Sawasdee, które brzmi sah wah dee khrap w przypadku mężczyzn i sah wah dee khaa w przypadku kobiet.

5. Najbardziej znane plaże i wyspy są najbardziej zatłoczone

zatoka

Duża liczba turystów sprawia, że pusta plaża w Tajlandii nie jest częstym widokiem. Jeśli szukasz towarzystwa, to z pewnością powinny Cię zainteresować wyspy Phi Phi albo Phangan. Szukając spokoju, sprawdź mniej oblegane przez odwiedzających regiony.

6. Tuk-tuk? Bardzo proszę!

pojazd

W Bangkoku najlepiej poruszać się Uberem albo metrem, natomiast w innych regionach kraju tuk-tuk może się świetnie sprawdzić. Pamiętaj tylko, aby negocjować z kierowcą cenę przed rozpoczęciem przejazdu. Jazda autorikszą to coś, co każda osoba odwiedzająca Tajlandię musi choć raz przeżyć.

7. Małpy i spółka

zwierzę

Przy plażach lub świątyniach znajdziesz małpy, z którymi możesz podzielić się jedzeniem. W trakcie podróży na pewno zobaczysz też słonie, ale unikaj jeżdżenia na nich – wbrew zapewnieniom lokalnych hodowców, zwierzęta te nie są przystosowane do takiego obciążenia. Będąc już przy lokalnej faunie nie sposób nie wspomnieć o komarach. Koniecznie zaopatrz się w środki przeciwko tym owadom.

8. Zakupy

noc

Idź na zakupy! Na lokalnych targach znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz. Na pewno zaoszczędzisz sporo pieniędzy, jeśli będziesz negocjować ceny ze sprzedawcami. Pamiętaj tylko, aby unikać negatywnych komentarzy na temat władzy i króla. Jest to bardzo źle postrzegane.

Podziel się tym postem na

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.