Odwołane loty powodują letni chaos w podróży

Odwolane loty

Wszędzie odwołane loty: Lato 2022 roku okazuje się jednym z najgorszych w ostatnich latach dla wszystkich podróżujących samolotami. Pandemia Corony nadal powoduje problemy, które prowadzą do poważnych zakłóceń na lotniskach w całej Europie. W rezultacie doszło do niezliczonej liczby odwołanych lotów, a o wielu z nich informowano zazwyczaj dopiero na kilka godzin przed odlotem. Jakie są przyczyny tego chaosu? Co mogą zrobić podróżnicy, aby uratować swoje wakacje?

Chaos na lotniskach w Europie

Być może czytałeś o tym w gazetach lub sam tego doświadczyłeś, jeśli leciałeś ostatnio samolotem. W samej Europie w zeszłym miesiącu odwołano około 11 000 lotów, co spowodowało trudności dla niezliczonych podróżnych. Na lotniskach są problemy z załadunkiem bagażu, częste opóźnienia, a przede wszystkim długie kolejki. W Amsterdamie, na przykład, średni czas oczekiwania na wejście na pokład wynosi cztery godziny! Ten chaos przed rozpoczęciem wysokiego sezonu sprawia, że urlopowicze nie czują się komfortowo: Jak długo będziemy musieli czekać na odprawę w lipcu? Ile lotów zostanie odwołanych w sierpniu?

Odwołane loty ze stratą

Przyczyny obecnie odwołanych lotów

Odyseja wielu osób podróżujących samolotem jest spowodowana łańcuchem niefortunnych okoliczności, które mają swoje źródło w pandemii Corony. Jak wszyscy wiemy, branża turystyczna bardzo ucierpiała z powodu wielu ograniczeń. Linie lotnicze zareagowały na straty, masowo zwalniając personel naziemny. Kiedy jednak środki te przestały obowiązywać, liczba podróżnych gwałtownie wzrosła. Linie lotnicze nie były jednak w stanie zmobilizować wystarczająco dużo pracowników, aby poradzić sobie z tym pośpiechem.

Chaos na lotnisku

To jednak nie wystarczyło: pozostali pracownicy musieli pracować w coraz bardziej uciążliwych warunkach i przejmować godziny pracy swoich nieobecnych kolegów. Doprowadziło to do serii strajków pracowników w przemyśle, także w Hiszpanii. Efekt: loty są odwoływane nawet z jednodniowym wyprzedzeniem.

Odwołane loty: wskazówki i alternatywy

Czy teraz musimy poddać się naszemu losowi i przez kolejny rok obyć się bez wyczekiwanych wakacji? Osobom, które już zarezerwowały lot, polecamy śledzenie najważniejszych gazet w kraju, w którym odbywają się wakacje. Tam zazwyczaj można znaleźć daty nadchodzących strajków. Powinieneś też zawsze przyjeżdżać na lotnisko z dużym wyprzedzeniem, aby uniknąć długich kolejek. Bardzo przydatne są również strony internetowe i aplikacje, takie jak FlightAware i Flight Radar, które umożliwiają śledzenie większości lotów komercyjnych. Co również jest ważne: Dowiedz się odpowiednio wcześnie o ewentualnej rekompensacie i zastępstwach!

Odwołane loty Alternatywny autobus

Dla tych, którzy jeszcze nie dokonali rezerwacji, istnieje doskonała alternatywa dla lotu: autobus. Europa jest pełna miejsc, do których można łatwo dotrzeć autobusem. Czas podróży może być znacznie dłuższy niż samolotem. Ale zazwyczaj podróż odbywa się bez stresu związanego z odwołaniem i opóźnieniem lotu. Od Włoch, przez Francję i Niemcy, po Chorwację lub Turcję i RumunięCheckMyBus zawsze znajdzie odpowiedni autobus do miejsca, w którym spędzisz wakacje!

Chorwacja Split
Podziel się tym postem na

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.