Odwiedź Wrocław – Europejską Stolicę Kultury

Rzeka we WrocławiuWrocław nie bez powodu został w 2016 r. wybrany na Europejską Stolicę Kultury. Stolica Dolnego Śląska zachwyca o każdej porze roku i skrywa wokół swoich wąskich uliczek i niezliczonych mostów wspaniałe zabytki, restauracje, muzea oraz kluby. Niemal każdy znajdzie w tym mieście coś dla siebie. Dodatkowej atrakcyjności dodaje fakt, że dojazd autobusem do Wrocławia jest nie tylko szybki, ale też tani. Zwiedzanie go najlepiej zaś rozpocząć z przewodnikiem, wybierając na przykład dwugodzinną przechadzkę po starówce.
 

Podróż do Wrocławia

Mapa Dolnego ŚląskaDo Wrocławia można dostać się w łatwy sposób z każdej części Polski, choć ułatwione zadanie będą mieli mieszkańcy południowych i zachodnich województw kraju. Podróż z Katowic, Krakowa, Poznania czy Warszawy będzie bardzo krótka. Warto mieć na uwadzę, że wybranie autobusu na taką wycieczkę jest najlepszą opcją. Nieduże koszty biletów, niska emisja dwutlenku węgla oraz bezpieczeństwo.

Z Katowic do Wrocławia za 14 zł
Z Krakowa do Wrocławia za 1 zł
Z Poznania do Wrocławia za 5 zł
Z Łodzi do Wrocławia za 1 zł
Z Warszawy do Wrocławia za 12 zł
Z Szczecina do Wrocławia za 38 zł
 

 

Zwiedzanie starówki

wrocławski rynekObszerna starówka Wrocławia skrywa wiele pięknych zabytków. W czasie spaceru z przewodnikiem, który będzie o nich opowiadał, uczestniczy wycieczki odwiedzą między innymi ratusz oraz katedrę, a także wybrzeże Odry, które przecina stolicę Dolnego Śląska. Wśród architektonicznych „pereł” nie zabraknie licznych świątyń, obiektów przy Starych Jatkach, ratusza oraz mniejszych (krasnoludki) i większych (Aleksander Fredro) pomników.

Podziel się tym postem na

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.