Najlepsze bajkowe miejsca w Europie!

Czy kiedykolwiek chciałeś, żeby Twoje życie było bardziej podobne do bajki? Poznaj najlepsze bajkowe miejsca w Europie! Nawet na najbardziej fantastyczne opowieści miały wpływ prawdziwe miejsca. Europejskie krajobrazy i miasta dostarczyły wielu inspiracji dla najsłynniejszych bajek. Niezależnie od tego, czy masz już zaplanowaną podróż do Europy, czy szukasz nowych pomysłów, odwiedź niektóre z tych miejsc autobusem.


Pobierz aplikację CheckMyBus za DARMO na swoje urządzenie mobilne:

CheckMyBus App Store
CheckMyBus Google Play Market

Odkryj tereny, na których przebywa Alicja w Oksfordzie

Poznaj tereny, na których tupie Alicja w Oksfordzie

Miasto Oxford, znane jako kolebka współczesnej fantastyki, było inspiracją i miejscem pisania dla największych autorów baśni. Od „Władcy Pierścieni” J.R.R. Tolkiena po „Opowieści z Narnii” C.S. Lewisa i „Alicję w Krainie Czarów” Lewisa Carol’a, to miasto uniwersyteckie widziało wiele legend. Dzięki zachwycającej architekturze i wielu urokliwym ogrodom łatwo wyobrazić sobie Alicję goniącą białego królika podczas zwiedzania.

🚌 Najbliższa stacja: Oxford

Odtwórz swoje dzieciństwo w lesie Ashdown

Przeżyj swoje dzieciństwo w lesie Ashdown

Ten idylliczny las był kiedyś praktycznie podwórkiem pisarza A.A. Milne’a i jego małego syna Christophera Robina. Las Ashdown w East Sussex w Anglii pięknie oddaje środowisko Kubusia Puchatka z jego Stuwiekowego Lasu. Wspaniałe krajobrazy i sceneria z pewnością pozwolą Ci odkryć Twoje wewnętrzne dziecko.

🚌 Najbliższa stacja: Forest Row

Lokalne pociągi i autobusy pomogą Ci poruszać się po lesie i regionie East Sussex.

Poszukaj przygody w miasteczkach Riquewihr i Ribeauvillé

Szukajcie przygód w miastach Riquewihr i Ribeauvillé

Te dwa sąsiadujące ze sobą francuskie miasteczka przywołują na myśl obraz bajkowego miasteczka i były inspiracją dla domu Belle w animacji Disneya Piękna i Bestia. Rzędy kolorowych domów, wąskie brukowane uliczki i ani jednego nowoczesnego budynku sprawiają, że czujesz się tu jak w innym świecie.

🚌 Najbliższa stacja: Colmar

Gdy dotrzesz do Colmar, możesz łatwo dostać się do tych miasteczek za pomocą lokalnych autobusów.

Odwiedź zamek Śnieżki, Alcázar de Segovia

Odwiedź bajkowy zamek Królewny Śnieżki, Alcázar de Segoviathis

Ten historyczny zamek w Segovii w Hiszpanii ma klasyczny wygląd zamku z bajki i był nawet miejscem kręcenia pierwszego filmu animowanego Disneya – Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków. Zamek znajduje się ponad godzinę drogi od Madrytu, w pięknym regionie León w Hiszpanii.

🚌 Najbliższa stacja: Segovia

Zobacz wspaniałe miasto na wzgórzu, w którym powstała bajka o Pinokio

Skaluj oszałamiające miasto na wzgórzu, które zainspirowało bajkę o Pinnochio

Kiedy Carlo Collodi pisał bajkę o Pinokiu w 1883 roku, czerpał inspirację z najwyższego punktu w miejscu swojego urodzenia, Collodi, w mieście Pescia w Toskanii. U podnóża wzgórza znajduje się Park Pinokia, w którym wyryto tablicę z początkowymi wersami książki. Jest tam nawet 15-metrowy posąg tytułowego bohatera opowieści, który wita odwiedzających!

🚌 Najbliższa stacja: Lucca

Z Lucca możesz dojechać do Collodi lokalnymi autobusami i dojść tam w około 25 minut.

Zobacz wieżę Roszpunki, Mangturm

Zobacz wieżę Roszpunki, Mangturm.

W pobliżu granicy z Niemcami, Szwajcarią i Austrią, w malowniczym bawarskim miasteczku Lindau nad Jeziorem Bodeńskim znajdziesz Wieżę Roszpunki. Wieża, w której znajduje się stara kamienna latarnia morska, krystalicznie czyste jezioro i wspaniałe górskie widoki, jest tylko wisienką na torcie tej bajki. Możesz nawet zobaczyć długi pukiel złotych włosów zwisający z jednego z górnych pięter wieży.

🚌 Najbliższa stacja: Lindau

Zobaczyć kwintesencję bajki – zamek Neuschwanstein

Kwintesencja bajkowego zamku, Neuschwanstein

Zamek Neuschwanstein, który był główną inspiracją dla disneyowskiego filmu „Śpiąca królewna”, jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w Niemczech. Budowę rozpoczęto w 1869 roku za czasów króla Ludwika II, ale nigdy jej nie ukończono. Mimo to zamek zainspirował wyobraźnię turystów z całego świata i w 2007 roku został uznany za jeden z nowych cudów świata.

🚌 Najbliższa stacja: Zamek Neuschwanstein

Możesz znaleźć pakiety wycieczek z Monachium w obie strony, które prowadzą bezpośrednio do zamku Neuschwanstein i obejmują zwiedzanie z przewodnikiem w cenie biletu.

Podążaj za okruchami chleba przez Czarny Las

Podążaj za okruchami chleba przez Czarny Las

W pobliżu domu dzieciństwa braci Grimm, w Schwarzwaldzie znajduje się Niemiecki Szlak Bajek, gdzie znajdziesz inspirację dla takich baśni jak Królewna Śnieżka czy Jaś i Małgosia. Podczas podróży przez malownicze miasta, takie jak Steinau i Marburg, koniecznie odwiedź Kassel, by zobaczyć oryginalny manuskrypt z 1812 roku.

🚌 Najbliższa stacja: Kassel

Lokalne pociągi i autobusy bardzo dobrze łączą Czarny Las, więc łatwo się po nim poruszać.

Odwiedź Małą Syrenkę w Kopenhadze

Złóż wizytę Małej Syrence w Kopenhadze

Statua Małej Syrenki, jeden z najbardziej widocznych zabytków w Kopenhadze, przedstawia słynną postać z bajki Hansa Christiana Andersona przemieniającą się w człowieka. Od czasu odsłonięcia w 1913 roku przyciąga turystów z całego świata.

🚌 Najbliższa stacja: Kopenhaga

Poznaj dramatyczną scenerię Bergen

Doświadcz drmatycznej scenerii Bergen

Zachwycające górskie widoki, fiordy i zabytkowa dzielnica kupiecka – to norweskie miasto ma wszystko. Jest jedną z głównych inspiracji dla fikcyjnego królestwa Arendelle w filmie Disneya Frozen. Łatwo się po nim poruszać, bo liczy około 200 000 mieszkańców.

🚌 Najbliższa stacja: Bergen

Podziel się tym postem na

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.