Najlepsze polskie miasta do pracy i życia

Najlepsze polskie miasta do pracy i życia

Gdy zwiedzamy, patrzymy na odwiedzane przez nas miasta z perspektywy turysty. Sytuacja zmienia się jednak, gdy zamieszkamy w nowym miejscu – często ze względu na pracę, życie osobiste czy wyjazd na studia. Wówczas zaczynamy doceniać i krytykować inne elementy, które wpływają na naszą jakość życia.

W ostatnimrankingu „Premium Brand” sprawdzono zaufanie mieszkańców do miast wojewódzkich, w których mieszkają, ich referencje, atmosferę medialną, troskę władz miasta o obywateli oraz sytuację na rynku pracy. Pierwszą dziesiątkę zestawienia znajdziecie poniżej – warto zaznaczyć, że każdą miejscowość można odwiedzić autobusem.

10. Łódź

Miasto Łódź

Przemysłowa stolica Polski rozwija się w niesamowitym tempie. Miasto staje się z roku na rok ładniejsze, przybywa wydarzeń kulturowych, a industrialny klimat stał się elementem, który wyróżnia Łódź na tle innych miast Polski.

Niebagatelne znaczenie ma też położenie Łodzi w centralnej części kraju, co daje dużą wygodę podróżowania – zarówno w celach biznesowych, jak i prywatnych.

9. Toruń

Miasto Toruń

Toruń od lat zachwyca swoją wyjątkową architekturą, ale zabytkowe centrum nie stoi na przeszkodzie do wprowadzania innowacyjnych rozwiązań, które są siłą miasta.

Staje się ono coraz atrakcyjniejsze, a co za tym idzie, rynek pracy rozwija się z korzyścią dla mieszkańców. Ci zaś mogą cieszyć się na co dzień tym, co przyciąga do Torunia turystów i bynajmniej nie chodzi nam tutaj o pierniki.

8. Zielona Góra

Miasto Zielona Góra

Nazwa miasta nie jest przypadkowa. Zielona Góra może pochwalić się sporą liczbą terenów zielonych, z których część stanowią urokliwe winnice.

Do tego rozwijający się rynek pracy, wyjątkowa architektura oraz bliskość takich miast jak Poznań, Berlin, Szczecin czy Wrocław, która daje spore pole do manewru w kwestii wakacyjnych wypadów.

7. Katowice

Miasta Katowice

Metamorfoza, jaką przeszły w ostatnich latach Katowice, jest niesamowita.

Miasto przestało być stolicą industrialnej części Śląska – stawia na rozmaite wydarzenia, nowe inwestycje i rozwój innowacyjnych obszarów rynku pracy. Bliskość innych miast konurbacji śląskiej sprawia zaś, że na Śląsku nie sposób się nudzić.

6. Szczecin

Miasto Szczecin

Szczecin od lat wykorzystuje swoje atuty, aby rozwinąć lokalny rynek pracy. Dostęp do morza i bliskość niemieckiej granicy sprawiają, że mieszkańcy mogą nie tylko spełniać się zawodowo, ale też turystycznie.

Dodając do tego piękną architekturę oraz rozmaite wydarzenia kulturalne nie trudno zrozumieć, dlaczego miasto jest tak doceniane.

5. Warszawa

Miasto Warszawa

Warszawa to nowoczesne miasto, które w pełni wykorzystuje atuty, jakie daje jej status stolicy Polski.

Ogromny rynek pracy, masa restauracji, klubów i koncertów, a do tego niezliczona liczba parków. W Warszawie dużo się dzieje, co ma swoje plusy i minusy, ale z pewnością gwarantuje dynamiczny rozwój miasta.

Booking.com

4. Poznań

Miasto Poznań

Stolica Wielkopolski pozwala swoim mieszkańcom na wysoką jakość życia i to na wielu płaszczyznach. Poznań to rozwinięty rynek pracy, bogata sfera kulturalna oraz piękna architektura roztaczająca się po obu stronach Warty.

Do tego dobra komunikacja z innymi częściami kraju i dynamicznie powstające inwestycje z różnych obszarów rynku.

3. Gdańsk

Miasto Gdańsk

Na ostatnim miejscu podium znalazł się Gdańsk. Najbardziej wysunięty na południe obszar Trójmiasta przyciąga turystów i inwestorów, którzy doceniają zarówno piękną architekturę i bliskość morza, jak i potencjał lokalnego rynku pracy.

W tym roku mieszkańcy otrzymają kolejny powód do zadowolenia – największy w Polsce system elektrycznych rowerów miejskich.

2. Kraków

Miasta Kraków

Kraków od wielu lat nie jest stolicą Polski, ale patrząc na atrakcyjność dla turystów, liczbę wydarzeń kulturalnych, reputację oraz rozwój rynku pracy, można odnieść odmienne wrażenie.

Stolica Małopolski ma w rękawie wiele asów, którymi nie może pochwalić się Warszawa. Od pozycji lidera w rankingu oddziela ją tylko jedno – smog.

1. Wrocław

Miasto Wrocław

Wrocław zasłużenie znalazł się na pierwszej pozycji zestawienia. Mnogość inwestycji, rozwój lokalnej branży IT, piękno architektury i spora liczba terenów zielonych.

Do tego ogrom fantastycznych restauracji i niezliczone koncerty czy inne wydarzenia kulturalne. Czego chcieć więcej? Chyba tylko mniejszych korków.

Podziel się tym postem na

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.