Lux Express zabierze nas do europejskich stolic

Autokar Lux ExpressDynamiczny rozwój transportu publicznego w Europie pozwolił na wprowadzenie podróży autobusowych o podwyższonym standardzie również w Polsce. Zainteresowanie przejazdami klasy Premium stale rośnie, choć statystycznie najważniejszą dla Polaków sprawą są koszty przejazdu. Od niedawna takie autokary oferuje estoński przewoźnik, Lux Express.

Lux Express stawia na trasy międzynarodowe.

Wiosną 2015 roku Lux Express wszedł na polski rynek autobusowy z wielomilionowymi inwestycjami w tabor i ambitnymi planami rozwoju. Przewoźnik oferował przejazdy krajowe i międzynarodowe, a połączenia między polskimi miastami odbywały się nawet 7 razy dziennie. Prawa rynku są jednak nieubłagane i jesienią 2016 roku Lux Express zmienił strategię, pozostawiając w ofercie jedynie połączenia transgraniczne.

Połączenia z Polski – trasy południowe

Stolice Europy Środkowej

Zarówno z Krakowa jak i z Warszawy pojedziemy w klasie Premium do Bratysławy, Pragi, Brna, Wiednia oraz Budapesztu. W obecnym sezonie ceny biletów autobusowych na tych trasach zaczynają się w Lux Express od 19 PLN. Warto zainteresować się wycieczką do tych miast nie tylko ze względu na niewątpliwe walory turystyczne. Nasi południowi sąsiedzi organizują koncerty wykonawców, którzy niekiedy omijają Polskę, dlatego autobus to dobry pomysł na komfortową podróż dla fanów muzyki, tańca oraz przeróżnych festiwali. Najbardziej odległe trasy to te do Budapesztu oraz Wiednia – bilety zaczynają się od 65 PLN.

Wyposażenie autobusów Lux Express

Autokar Lux Express
  • system rozrywki pokładowej (indywidualne tablety)
  • darmowe napoje (kawa, herbata, czekolada)
  • dodatkowe miejsce na nogi i ergonomiczne podnóżki
  • prasa i magazyn pokładowy
  • skórzane fotele
  • gniazdka 220 V
  • darmowe WiFi oraz system informacji dla podróżnych
  • za dodatkową opłatą słuchawki, poduszki, koce

 

Połączenia z Polski – trasy północne.

Stolice państw bałtyckich

Wybierając się w podróż ku państwom bałtyckim z Lux Express mamy do wyboru podróż z Krakowa, Warszawy lub Suwałk. Z tego ostatniego miasta pojedziemy do Wilna i Kowna, natomiast cała siatka połączeń obejmuje również Rygę i Tallinn (około 180 PLN przez Wilno). Autobusy zatrzymują się w tych destynacjach w kilku miejscach, również na lotniskach, lecz te wytyczne należy dokładnie sprawdzić w Internecie. Oprócz malowniczych starówek w stolicach bałtyckich, z Krakowa Lux Express zawiezie nas również do Mińska (około 140 PLN) oraz do dwóch rosyjskich miast, Petersburga oraz Moskwy (cena w granicach 400 PLN). Połączenia z Litwą i Łotwą są realizowane kilka razy dziennie.
 

Podróże o podwyższonym standardzie miały w Polsce trudne początki. Wystarczy wspomnieć, że PolskiBus miał w swojej ofercie pakiet „Gold” przez bardzo krótki okres czasu. Jednak Lux Express nie ustaje w wysiłkach by dostarczać podróżnym maksimum komfortu podróży i rozrywek jej towarzyszącym. Przewoźnik prowadzi program lojalnościowy PINS dostępny z poziomu aplikacji mobilnej, dzięki któremu oszczędzamy jeszcze więcej na biletach autobusowych przy dużej liczbie kursów.
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *