Luksusowe autobusy na nietypowych trasach

Autobus miastoWysoki standard podróży to dla wielu turystów podstawowy warunek kupna biletu. Wydawałoby się, że autobusy klasy Premium to opcja dostępna jedynie między dużymi miastami, jednak zebrane przez nas dzisiaj przykłady temu przeczą. Opisujemy nietypowych przewoźników autobusowych, dostarczających swe usługi w egzotycznych lokalizacjach.

Wysoki standard autobusu może kontrastować z trasą

Podróż autobusem może dostarczyć nam w obecnych czasach wielu wrażeń. Czasy przejazdów w niektórych krajach sięgają nawet kilkudziesięciu godzin, dlatego standard wyposażenia jaki oferuje autobus ma kluczowe znaczenie. W Ameryce Południowej czy Azji spotkamy również firmy, które obierają trasy dość niebezpieczne ze względu na sytuację w kraju lub oddalenie od głównych dróg. Jak sobie radzą i ile zapłacimy za bezpieczną podróż autobusem?

Autobus na bezdrożach Peru

Peru droga

Istnieje wiele rankingów podróżniczych, które opisują wyłącznie tanie podróże, często dla turystów z plecakami i niewielkim budżetem, jednak pragnących bezpieczeństwa. Jeśli planujemy przemierzyć olbrzymie terytorium Peru – takie rankingi wygrywa firma Cruz del Sur. To firma o wieloletnich tradycjach, obecnie z 25 połączeniami między miastami na wybrzeżu oraz na płaskowyżach Peru. Autokary są bez wyjątku wyposażone w rozkładane siedzenia klasy VIP, a każde z nich posiada indywidualny system rozrywki pokładowej z WiFi i portami USB. Przed podróżą możemy na portalu Cruz del Sur zamówić posiłek dziecięcy lub wegetariański. W całym Peru firma cieszy się popularnością ze względu na duży zasięg, niekiedy wywołując konsternację turystów – podróżujemy bowiem w luksusie przejeżdżając przez ubogie i suche tereny Peru. Bardzo popularne są wielogodzinne trasy nocne, dlatego firma zapewnia przyciemnienie kabiny i pomoc asystentki pokładowej, co również pomaga w przypadku dużej zmiany wysokości n.p.m. Za kurs autokarem Cruzero Suite ze stolicy Peru – Limy, do słynnego Cusco zapłacimy online około 55 USD. Ceny na wybrzeżu kraju to kwoty od 20 USD.

cmblogo_175x175O transoceanicznej trasie Peru-Brazylia pisaliśmy w tekście ➤➤➤ Autobusem z Limy do Rio de Janeiro? Teraz to możliwe!

Luksusowe autobusy w Indiach

Autobus Indie

Podróż przez Indie kojarzy się z trudnymi warunkami technicznymi i pogodowymi, różniącymi się mocno w zależności od rejonu kraju. Jednak w 2014 roku na hinduskie drogi wyjechały luksusowe autokary, na które w sieci nie znajdziemy narzekań turystów. Efektem współpracy firm SVLL oraz Scania India Ltd. są autobusy 7-gwiazdkowe, jak przekonują przewoźnicy. Wyposażenie standardowe to rozkładane siedzenia klasy biznes, luksusowy kącik toaletowy oraz ułatwienia technologiczne (porty USB, ekrany LED). Firma SVLL stworzyła też w Indiach ekskluzywne przystanki autobusowe, na które zapotrzebowanie zgłasza się przed kursem. W ten sposób pasażerowie otrzymują serwis niczym w pierwszej klasie samolotowej – podróżując po małych i średnich miastach Indii. Obecnie 7-gwiazdkowce posiadają również własne piekarenki, mini-sale konferencyjne z projektorami i osobną załogę obsługującą posiłki. Te niesamowite autobusy obejmują miasta: Mumbai, Surat, Jaipur, Pune czy Bangalore – a ceny kształtują się na poziomie 35 – 70 USD w zależności od trasy.

cmblogo_175x175Niedawno opisywaliśmy dla Państwa brak popularności autobusów luksusowych w Polsce ➤➤➤ Lux Express wycofuje się z Polski – przyczyny i skutki


 
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *