Kraków i Wieliczka – zimowa wycieczka do Małopolski

Zamek w Krakowie i WisłaMałopolska przez cały rok ma wiele do zaoferowania turystom, ale to właśnie podczas zimy zyskuje wyjątkowego uroku. Od ośnieżonych szczytów Tatr wokół Zakopanego, aż po wąskie krakowskie uliczki i teren jarmarku bożonarodzeniowego wspomniany wyżej region Polski kusi licznymi atrakcjami oraz pięknej swojej natury. Jeden z grudniowych weekendów albo wolny od pracy i szkoły świąteczny czas warto poświęcić na dojazd autobusem do Krakowa i zwiedzanie kopalni soli w Wieliczce oraz katedry na Wawelu.

Podróż do Krakowa

Mapa MałopolskiDo Krakowa można dostać się w łatwy sposób z każdej części Polski, choć ułatwione zadanie będą mieli mieszkańcy południowych i centralnych województw kraju. Podróż z Katowic, Wrocławia czy Warszawy będzie bardzo krótka. Warto mieć na uwadzę, że wybranie autobusu na taką wycieczkę jest najlepszą opcją. Nieduże koszty biletów, niska emisja dwutlenku węgla oraz bezpieczeństwo.

Z Katowic do Krakowa za 1 zł
Z Wrocławia do Krakowa za 1 zł
Z Poznania do Krakowa za 18 zł
Z Łodzi do Krakowa za 25 zł
Z Warszawy do Krakowa za 9 zł
Z Gdańska do Krakowa za 40 zł

Kopalnia soli w Wieliczce

Kopalnia soliWpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO kopalnia soli w Wieliczce to niezwykłe miejsce. Zwiedzając je z przewodnikiem można bez konieczności czekania w kolejce odwiedzić muzeum wydobycia, a także na własne oczy zobaczyć zapierające dech w piersiach galerie, kapliczki czy podziemne jeziora. Zjeżdżając 135 metrów pod ziemię doświadczymy nie tylko pięknych widoków, ale też zdrowotnego wpływu kopalnianego powietrza – to szczególnie ważne dla astmatyków i osób zmagających się z chorobami układu oddechowego.

Katedra na Wawelu

Odwiedź katedrę na Wawelu, będącą miejscem spoczynku polskich władców. Zobacz dzwon Zygmunta w trakcie wycieczki z audioprzewodnikiem i poznaj lepiej historię Polski. Po wyjściu ze świątyni sprawdź atrakcje związane z jarmarkiem bożonarodzeniowym organizowanym na krakowskim rynku.

Podziel się tym postem na

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.