Koronawirus – wszystko, co musisz wiedzieć przed podróżą

człowiek w maseczce

Koronawirus pojawił się w Europie i Polsce. Nasz kraj wydaje się być dobrze przygotowany do rozpowszechniającej się epidemii, która jednak już teraz uprzykrza życie podróżnym. Rządzący już teraz wprowadzili nową ustawę dotyczącą szczególnych rozwiązań. To odpowiedź na rosnącą liczbę przypadków zachorowań.

Krajem Europy, który został najbardziej dotknięty przez wirusa, są obecnie Włochy. Niektóre miasta, głównie w północnej części państwa, zostały odizolowane, aby zahamować rozprzestrzenianiu się choroby. Niemniej jednak podróżowanie autobusem na terenie Wenecji Euganejskiej i Lombardii jest nadal dozwolone i bezpieczne. Warto jednak zachować pewne środki ostrożności.

koronawirus włochy

Ze względu na koronawirusa, włoski minister zdrowia rozszerzył na cały kraj zalecenia i restrykcje obowiązujące wcześniej tylko w północnej części państwa. Wydarzenia masowe zostały anulowane, a dostęp do placówek publicznych został ograniczony. Ryanair odwołał 25% lotów do Włoch i ma zamiar ograniczyć ruch do Włoch przynajmniej do końca marca – Czechy i Turcja już teraz wstrzymały ruch lotniczy na Półwysep Apeniński. Warto jednak zaznaczyć, że transport lądowy – w tym autobusowy – odbywa się normalnie.

Koronawirus a opóźnienia

Od 24 lutego problemy zdrowotne Włochów sprawiają, że pasażerowie zaczynają dostrzegać utrudnienia na kolei. Niewykluczone, że tego typu sytuacje (które wywołał koronawirus) będą się powtarzać także w najbliższych tygodniach. Podróżującym nie pomaga sytuacja związana z lotnictwem – ze względu na strajki, Alitalia odwołała już 350 lotów. Co więcej, na wybranych lotniskach czekają dodatkowe kontrole.

Jedynie osoby, które wybrały autokar albo samochód, nie powinny dostrzegać utrudnień w poruszaniu się po Półwyspie Apenińskim. Wszystkie osoby przemieszczające się z punktu A do B powinny mieć jednak ze sobą wodę i prowiant na wypadek niedogodności na rozmaitych trasach. Koronawirus może uprzykrzyć życie w najmniej oczekiwanym momencie.

wskazówki

Koronawirus a zagraniczne wyjazdy

Pasażerowie podróżujący między Włochami, a Czechami, Rumunią, Izraelem albo Mauritiusem, muszą mieć na uwadze, że będą na nich czekać dodatkowe utrudnienia. Jednym z nich może być obowiązkowa kwarantanna. Należy pamiętać, że tego typu obostrzenia może wkrótce wprowadzić więcej rządów. Warto sprawdzić tego typu informacje przed wyjazdem do miejsca docelowego.

Eksperci zalecają zachowanie podstawowych środków higieny. Informacje na ich temat można znaleźć poniżej. Jeżeli już zarezerwowaliście podróż do Włoch, to warto rozważyć jej przesunięcie, jeżeli jest to możliwe. W innym przypadku nie należy jednak panikować, tylko postarać się być szczególnie uważnym na kwestie dotyczące prewencji i bezpieczeństwa. Pamiętajcie, że wiele firm transportowych pozwala na zmianę terminu lotu lub wyjazdu bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów.

wskazówki higieniczne

Podziel się tym postem na

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.