Kobieta w podróży, czyli osiem porad dla turystek

Kobieta w podróży

Nigdy nie umiesz namówić znajomych do wspólnego wyjazdu? A może marzy Ci się samotna podróż, która pozwoli Ci nie tylko odkryć nowe miejsca, ale też lepiej zrozumieć siebie? Samotna podróż autobusem, samolotem czy samochodem może być wyjątkową przygodą. Przed jej rozpoczęciem warto jednak przeczytać nasze porady, które dla Was przygotowaliśmy.

1. Przygotuj się do wyjazdu

mapa

Dobre zaplanowanie wyjazdu jest bezcenne. Warto zapoznać się z lokalnym prawem, zaszczepić się przeciwko egzotycznym chorobom oraz sprawdzić listę miejsc, które chcesz odwiedzić. Nie zapomnij spakować najpotrzebniejszych rzeczy, pobrać do trybu offline smartfona mapę podróży oraz poczytać blogi podróżnicze, które zaserwują Ci najważniejsze ciekawostki. Pamiętam, że im więcej będziesz wiedzieć przed wyjazdem, tym mniej zaskoczy Cię na miejscu.

2. Nie bierz ze sobą za dużo

hotel

Konieczność dźwigania wszystkiego w plecaku, torbie lub walizce sprawia, że warto dwa razy zastanowić się nad każdą rzeczą, jaką umieszczamy w bagażu. Jeżeli planujesz dłuższe, piesze wycieczki, to każdy dodatkowy kilogram znacząco utrudni Ci pokonanie danej trasy. Wypocznij i dobrze się baw, a zbędne ciuchy, akcesoria czy kosmetyki zostaw w domu. Tak naprawdę nie będą Ci potrzebne.

3. Zaplanuj, gdzie będziesz spała

hotel

Jak już pisaliśmy wyżej, dobre przygotowanie do wyjazdu jest niezwykle ważne. Niezależnie od tego, czy będziesz zatrzymywać się w hotelach, szukać ofert couchsurfingowych, czy też rozbijać namiot pod gołym niebem, zadbaj o zapoznanie się ze szczegółami. Poczytaj recenzje, poznaj ludzi, którzy będą Ci towarzyszyć, a także zabierz ze sobą potrzebne rzeczy.

4. Sprawdź, czym będziesz podróżować

wagon

Skorzystaj z naszego serwisu, aby sprawdzić najlepsze połączenia lotnicze czy też przejazdy autobusowe. Dzięki temu znajdziesz najkrótszą drogę z punktu A do B oraz najtańsze oferty, które pozwolą Ci zaoszczędzić trochę pieniędzy. Nie wahaj się również pobrać naszej aplikacji mobilnej – znajdziesz ją w App Store oraz Google Play.

5. Przekaż bliskim plan podróży

numery telefonu

Warto, aby Twoi bliscy wiedzieli, jaki jest Twój plan podróży. Powiedz im, gdzie i kiedy będziesz się znajdować, przekaż numery telefonów do hoteli, pól namiotowych albo znajomych, z którymi będziesz podróżować. Rozważ również włączenie lokalizacji w telefonie, aby można Cię było łatwo odnaleźć w razie ewentualnych problemów. Twoja rodzina będzie na pewno spokojniejsza, gdy zobaczy, że wszystko u Ciebie dobrze.

6. Bądź elastyczna

las

Pamiętaj, że nie musisz się ściśle trzymać ustalonego wcześniej planu. Czasami muzeum, które chcesz odwiedzić, może być zamknięta albo droga do miejscowości, do której jedziesz, została zablokowana z powodu opadów. Nie przejmuj się, czasami ze zmiany planu wynikają najciekawsze przygody!

7. Poznaj nowych ludzi

selfie

Nowe miejsca, to też nowi ludzie. Poznane na wakacjach osoby potrafią stać się znajomymi, z którymi kontakt ciągnie się latami. Inni turyści albo lokalni mieszkańcy często chętnie opowiadają o swoich doświadczeniach, kulturze czy kraju, z którego pochodzą. To wiedza, której nie sposób zdobyć inaczej, a w dodatku może być ona zaserwowana w miłej atmosferze.

8. Zaufaj swojemu instynktowi

posążek

Ufaj sobie i swoim przeczuciom. Jeżeli nie czujesz się w danym miejscu dobrze, to prawdopodobnie masz ku temu powody. Rób to, co sprawia, że czujesz się dobrze i dzięki czemu odczuwasz radość z podróży. Zrelaksuj się i oddaj dobrej zabawie. Twoja wyprawa to niesamowite przeżycie!

Podziel się tym postem na

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.