Co zabrać do bagażu podręcznego w podróż autokarem?

bagażu podręcznego

Podróże autokarem są dziś o wiele bardziej wygodne niż jeszcze kilka lat temu. Niemniej jednak, kilkugodzinna trasa może dać się we znaki nawet najwytrwalszym podróżnikom. Warto zatem ułatwić sobie sprawę i do bagażu podręcznego zapakować rzeczy które uprzyjemnią i ułatwią nam czas spędzony w autokarze.

Pakowanie się jest trudną sztuką. Granica pomiędzy zabraniem zbyt wielu rzeczy, a nie zabraniem czegoś niezbędnego jest bardzo cienka. Zasada ta ma szczególne zastosowanie w przypadku pakowania bagażu podręcznego, którego wymiary są z zasady ograniczone. Dlatego warto zastanowić się czego możemy potrzebować podczas podróży autobusem, a co lepiej schować do bagażu wkładanego do luku.

Szczególnie na długich trasach ważna jest higiena osobista. Warto zatem mieć ze sobą niewielką kosmetyczkę, której zawartość pozwoli choć trochę się odświeżyć.

  • pastę i szczoteczkę do zębów
  • niewielki ręcznik, najlepiej szybkoschnący
  • mydło w płynie
  • płyn antybakteryjny (czasem trzeba umyć ręce bez dostępu do wody)
  • opcjonalnie: dezodorant

W przypadku bardzo jazdy w nocy, warto zabrać jakieś grubsze ubranie lub koc, gdyż może nam się zrobić zimno.  Z tego samego powodu zawsze lepiej zabrać skarpetki i coś do okrycia nóg. Nawet jeśli podróżujemy w środku lata, to klimatyzacja może dać się we znaki a nie zawsze uda się ją ustawić tak, by zadowolić wszystkich pasażerów. Dodatkowo ubranie w którym podróżujemy powinno być wygodne i nie krępować ruchów. Bawełniane spodnie, albo nawet pidżama to wybór  zdecydowanie niż opięte spodnie lub koszula i krawat. Przebrać można się po opuszczeniu autokaru.

Warto także pomyśleć o niewielkiej poduszce, najlepiej nadmuchiwanej, żeby nie zajmowała miejsca. W zależności od upodobań dostępne są takie w kształcie rogala, oplatające szyję lub tradycyjne prostokątne i kwadratowe. W skrajnym przypadku można jako poduszkę wykorzystać torbę lub bluzę. Osoby mające problem z zaśnięciem mogą zabrać ze sobą stopery do uszu i opaskę na oczy. Dzięki nim odizolują się odrobinę od otoczenia i będą mogły odpocząć.

Wyruszając w podróż autobusem, nie można zapomnieć o rozrywce. Nowoczesne autokary wielu firm autobusowych są coraz częściej wyposażone w dostęp do Wifi, a nawet systemy rozrywki na pokładzie, ale nic nie zastąpi starej dobrej książki. Kilkugodzinna podróż autokarem to doskonała okazja, by nadrobić czytelnicze zaległości. Warto zatem pomyśleć o zapakowaniu interesującej lektury. Miłośnicy muzyki powinni oczywiście zabrać swój ulubiony odtwarzacz i słuchawki. Najlepiej sprawdzą się takie redukujące hałasy zewnętrzne, ale każde, które nie będą przepuszczały muzyki na zewnątrz i przeszkadzały współpasażerom, bedą dobre.

Jeśli podróżujemy z dziećmi, koniecznie musimy zabrać im coś do zabawy. Długie godziny, które trzeba spędzić w jednym miejscu, to prawdziwe wyzwanie dla najmłodszych i ich niezużytych pokładów energii. Warto rozważyć zabawki, które zajmą latorośl na dłużej, np malowanki lub kolorowanki. Dla starszych dzieci dobrym rozwiązaniem będą też książki i zagadki. No i niezależnie od wieku, koniecznością jest ulubiony pluszak. Bez niego nie ma jazdy!

Temat jedzenia i picia w autokarze to osobna kwestia, której można poświęcić całą serię artykułów. Jedno jest pewne. W żadnej torbie podręcznej nie może zabraknąć butelki wody. To właśnie czysta, niegazowana woda będzie najlepszym napojem na długa podróż. Postoje nie zdarzają się zbyt często, więc lepiej się zawczasu przygotować niż cierpieć z pragnienia przez setki kilometrów.

Kiedy już zdecydujemy jakie rzeczy zabieramy do autokaru, pozostaje decyzja w co je zapakujemy. Odradzamy twarde walizki skorupowe. Sprawdza się one doskonale w luku, ale wewnątrz autokaru bedą sprawiały problem, bo mogą nie mieścić się pod siedzeniem lub na półce. Sugerowalibyśmy raczej miękki plecak lub torbę, którą można upchnąć w jakieś niekoniecznie foremne miejsce. Nie polecamy też zabierać swojego najlepszego, wyjściowego plecaka, bo niestety kładac go na podłodze pod siedzeniem ktoś może go niechcący podeptać.

Z naszymi wskazówkami na pewno nie będziecie mieć problemów, żeby zapakować się w następną podróż autobusem. Teraz pozostaje już tylko wybrać dokąd pojedziecie i wyszukać najlepsze połączenie na CheckMyBus.

Podziel się tym postem na

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.