Gwarne miasta, starożytne świątynie i dzikie dżungle – znajdź swoją ścieżkę w Azji Południowo-Wschodniej

Azja Południowo-WschodniaPrzepiękne widoki przepełnione górskimi pasmami, tętniące życiem centra miast i fascynująca historia Azji Południowo-Wschodniej sprawiają, że ten region świata stanowi wyjątkowo ciekawy cel dwutygodniowej podróży. Obfitość atrakcji turystycznych powodują jednak, że czas ten z całą pewnością okaże się niewystarczający aby zobaczyć wszystkie interesujące miejsca podczas jednej podróży. Konieczne jest więc ustalenie priorytetów i idealne zaplanowanie wyjazdu.

Wybierz najlepszą trasę dla autobusu

Jeżeli masz zamiar zobaczyć targowiska Bangkoku, zwiedzić ruiny starożytnych budowli albo powędrować po górach Bokor, to Azja Południowo-Wschodnia będzie stanowić dla Ciebie idealny cel podróży. Przygotowaliśmy trzy zestawy atrakcji, które mogą okazać się pomocne przy planowaniu wycieczki. Zapewniamy również, że tego typu wyjazd nie obciąży nadmiernie Twojego budżetu.

Miasta Azji Południowo-Wschodniej – 22 €

Świątynie Azji Południowo-Wschodniej – 46 €

Dzicz Azji Południowo-Wschodniej – 55 €

Chcemy zaznaczyć, że zaprezentowane przez nas zestawy atrakcji są tylko przykładowe. Zachęcamy do zaplanowania podróży według własnych potrzeb i preferencji.

Miasta Azji Południowo-Wschodniej

Azja Południowo-Wschodnia skrywa królewski pałac Bangkoku, nowoczesne wieżowce Ho Chi Minh oraz mniejsze miasta mające bardziej tradycyjny charakter, takie jak na przykład Siem Reap.

Bangkok Azja

Znany wcześniej pod nazwą Sajgon Ho Chi Minh to najbardziej zaludnione miasto Wietnamu. Oferuje ono turystom zarówno wybudowane przez Francuzów budynki kolonialne, parki rozrywki Suoi Tien oraz położone nad plażą hotele, które przyciągają miliony turystów każdego roku.

hochiminhcityPhnom Penh, czyli stolica Kambodży, to ogromny ośrodek handlu pełen restauracji, hoteli, barów. Jedną z głównych atrakcji miasta jest promenada Sisowath Quay będąca kulturalnym centrum tej metropolii.

PhnompenhSiem Reab zapewnia turystom bardziej spokojny klimat typowy dla małych miast tego regionu. Główną atrakcją jest jednak świątynia Angkor Wat oraz architektura łącząca francuski kolonializm z chińskimi wpływami, co stanowi swoisty miks Phnom Penh i Bangkoku.

Stolica Tajlandii to z kolei połączenie europejskiej kultury z tradycyjną tajską architekturą. Miasto to słynie ze swojego nocnego życia, które przewyższa popularnością Londyn. Do wartych odwiedzenia miejsc należy pałac królewski, muzeum narodowe, muzeum Jim Thompson House oraz pływający targ Taling Chan.

Świątynie Azji Południowo-Wschodniej

Azja Południowo-Wschodnia to dom dla wielu kultur, dzięki czemu poza miastami natkniemy się na pełno ruin oraz miejsc kultu, które przybliżają nam bogatą historię tego regionu.

Angkor Azja

Podczas rządów Khmerów wybudowana została hinduistyczna świątynia Preah Vihear. Prawa do niej rościła sobie zarówno Kambodża, jak i Tajlandia. Spór rozstrzygnął trybunał w Hadze, który wskazał, że to pierwsze z wymienionych państw ma prawo do budowli. Świątynia oddawała cześć bogini Śiwa, ale z czasem zaczęli ją wykorzystywać buddyści.

Miasto AzjaAngkor było stolicą imperium Khmerów, a ruiny tego miasta są obecnie wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Miejsce to wita przechadzających się po pradawnych ścieżkach turystów kamiennymi posągami oraz piramidami.

W Phnom Penh znajduje się również Srebrna Pagoda ulokowana na południe od pałacu królewskiego. To w tym miejscu znajduje się złoty posąg Buddy wyłożony kamieniami szlachetnymi, co ma podkreślać dawne bogactwo oraz majestat dynastii rządzącej.

Świątynia AjzaPałac królewski w Bangkoku to jeden z największych cudów architektonicznych regionu. Wat Phra Kaew to najważniejsza świątynia buddyjska w Tajlandii. Posąg Buddy, który znajduje się na jego terenie, został w całości wykonany ze złota.

Na północ od Chiang Mai wznosi się Wiang Kum Kam, czyli pozostałość po mieście, które zatonęło na skutek powodzie ponad 700 lat temu. Metropolia została odbudowana, ale nadal kryje miejsca sprzed katastrofy, jak na przykład Wat Chedi Liam.

Dzicz Azji Południowo-Wschodniej

Szukasz przygody w Azji Południowo-Wschodniej? Region ten obfituje w malownicze krajobrazy, dżungle, pasma górskie, wodospady oraz inne piękne miejsca, jakie stworzyła natura.

Don Det Azja

Archipelag 4000 wysp zlokalizowany w dorzeczu Mekongu w Laosie pełen jest wodospadów, plaż, a nawet kin zlokalizowanych „pod chmurką”. Turyści mogą w tym miejscu popłynąć na rejs aby zobaczyć delfiny oraz odpocząć w jednym ze zlokalizowanych tuż nad wodą hoteli.

LotusNa północy Kambodży, w Siem Reap, znajduje się park narodowy Phnom Kulen oraz ogromne jezioro Tonle Sap, na którym podziwiać można tak zwaną pływającą wioskę.

Na południe od Kampotu na miłośników górskich wędrówek oraz entuzjastów pięknych widoków czeka park narodowy Bokor. To tutaj można zobaczyć wodospad Popokvil, dawny hotel Le Bokor, posąg Lok Yeay Mao oraz centrum medytacyjne zlokalizowane pośród pól ryżowych.

Plaża AzjaKurort Sihanoukville oferuje turystom piękne plaże, wyspy oraz rzeki, co składa się na świetne miejsce do odpoczynku.

W prowincji Trat znajdują się zaś najbardziej znane plaże Tajlandii, które odróżniają ten region od pozostałych miejsc w kraju. Otoczenie palm stanowi idealne miejsce do odpoczynku w czasie urlopu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *