Dlaczego lepiej podróżować autokarem niż samolotem

Dlaczego lepiej podróżować autokarem niż samolotem

Samolot to częsta jedyna rozsądna opcja transportowa, która pozwala nam dostać się do miejsc bardzo oddalonych od naszego miejsca zamieszkania. Nikt wszak nie wyobraża sobie podróży pociągiem do Azji czy też płynięcia statkiem do Ameryki. Przemieszczając się między miastami Polski czy też naszych sąsiadów możemy jednak wybrać autokar.

Niższe ceny

bilet

Podróżowanie samolotem angażuje wiele osób i zasobów, dlatego jest bardzo drogie w porównaniu z autobusami. Jeżeli chcecie zaoszczędzić pieniądze, to warto sięgnąć po ofertę przewoźników autobusowych. Środki finansowe lepiej wydać na miejscu, do którego się udajemy – odwiedzić ciekawe muzeum, dobrą restaurację czy też skorzystać z lokalnych atrakcji.

Większa wygoda

autokar wnętrze

Podróżując samolotami – szczególnie tych tanich linii – narzekamy na wygodę. Ciasne fotele, mała przestrzeń na wyprostowanie nóg, nisko zawieszone półki. Do tego dochodzą zatłoczone lotniska, kolejki przy wejściu do samolotu i męcząca odprawa bagażowa. Na szczęście w przypadku autokarów sprawa wygląda inaczej. Nawet najtańsze połączenia gwarantują często dostęp do wygodnych miejsc, systemów multimedialnych i luków bagażowych, do których w mgnieniu oka wsadzimy nasze torby i walizki.

Przyjazność środowisku

las

Latanie samolotem zużywa olbrzymią ilość paliwa, co negatywnie wpływa na środowisko naturalne. Przejazdy autokarami są jedną z najbardziej „zielonych” form podróżowania, których ślad węglowy jest relatywnie niewielki. Jeżeli zależy Wam na dobrej kondycji naszej planety, to przemyślcie dwa razy każdy zakup biletu na samolot. Czasami wybór autobusu będzie zdecydowanie lepszą opcją.

Krótszy czas

zegar

Kiedy porównamy ze sobą czas przejazdu autobusu z czasem przelotu autobusu na podobnej trasie, to okaże się, że podniebna podróż jest szybsza. Czy aby na pewno jest tak w rzeczywistości? Autokar pozwoli nam wysiąść w centrum miasta, a pojawienie się na dworcu autobusowym kwadrans przed wyjazdem jest w pełni wystarczające. Czas dojazdu na lotnisko, odprawy, nadania bagażu, dotarcia do gate’a i przejechania do centrum miasta znacząco wydłuża podróż samolotem i bardzo często okazuje się, że wcale nie jest ona szybsza od przejazdu autobusem.

Większy bagaż

walizki

Samoloty mają bardzo mocno ograniczone miejsce na bagaż. Zazwyczaj możemy ze sobą zabrać tylko jedną walizkę i podręczną torbę. Przewoźnicy autobusowi dają podróżnym zdecydowanie większą elastyczność. Poza standardowym bagażem możemy przewieźć rowery czy dodatkowe walizki – bywa, że wiąże się to z opłatami, ale jeżeli chcemy przetransportować ze sobą więcej rzeczy, to nie powinno to stanowić dla nas problemu.

Podziel się tym postem na

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.