Dlaczego lepiej podróżować autokarem niż pociągiem

Dlaczego lepiej podróżować autokarem niż pociągiem

Zbliżający się okres Bożego Narodzenia to czas wzmożonego podróżowania po kraju. Wielu z nas wybiera się na święta do rodziny albo ma w planach odwiedzić jeden ze świątecznych jarmarków – na przykład we Wrocławiu, Krakowie czy Gdańsku. Organizując podróż warto zastanowić się, czy lepiej odbyć ją pociągiem czy autokarem.Przygotowaliśmy dla Was artykuł, który ułatwi Wam podjęcie decyzji

Mniejsze opóźnienia

pociąg zima

Opóźnienia to zmora polskich kolei. Wielu z nas wielokrotnie odliczało godziny do dojazdu do celu, podczas gdy przedstawiane na dworcu komunikaty zmuszały nas do zmiany planów i oczekiwań. W przypadku autokarów sprawa wygląda jednak inaczej. Pojazdy te nie są przywiązane do konkretnej trasy, jaką wyznaczają pociągom tory, a co za tym idzie, mogą ominąć korki czy utrudnienia drogowe. W przypadku zepsucia się autobusu istnieje zaś duża szansa, że przewoźnik wyśle po nas zastępczy autokar. Podróżujący koleją rzadko mogą skorzystać szybko z takiej opcji.

Niższe ceny

bilet

Przejazdy pociągami – szczególnie tymi nowoczesnymi – nie należą do tanich, szczególnie gdy nie przysługują nam już żadne zniżki. Na wielu trasach można znaleźć wprawdzie tańsze połączenia, ale odbywa się to kosztem czasu podróży albo wygody. W przypadku autokarów sprawa wygląda inaczej. Ceny biletów są relatywnie niskie i nie rosną tak dynamicznie na kilka dni przed datą wyjazdu. Warto mieć to na uwadze planując podróż i rozważyć przejazd autokarem.

Dojazd do mniejszych miejscowości

zima na wsi

Pociągi kursują zazwyczaj pomiędzy dużymi miastami. Dla wielu podróżnych nie jest to problem, ale osoby mieszkające w mniejszych miejscowościach lub na wsiach muszą planować wiele przesiadek w drodze do miejsca docelowego. Trasy autokarów są zdecydowanie bardziej elastyczne i wielokrotnie można znaleźć połączenia, które obejmują swoim zasięgiem mniejsze ośrodki. Unikając przesiadek zazwyczaj zwiększamy komfort swojej podróży i sprawiamy, że podróż do celu trwa krócej.

Większy bagaż

walizki

Pociągi mają bardzo mocno ograniczone miejsce na bagaż. Zazwyczaj możemy ze sobą zabrać tylko jedną walizkę i podręczną torbę. Przewoźnicy autobusowi dają podróżnym zdecydowanie większą elastyczność. Poza standardowym bagażem możemy przewieźć rowery czy dodatkowe walizki – czasami wiąże się to z opłatami, ale jeżeli chcemy przetransportować ze sobą więcej rzeczy, to nie powinno to stanowić dla nas problemu.

Wygoda podróży

autokar wnętrze

Podróżowanie nowoczesnymi pociągami jest naprawdę przyjemne – wygodne fotele, wagon restauracyjny, dostęp do Internetu, czyste toalety i poczęstunek. Niestety takich połączeń jest stosunkowo niewiele, a co więcej, ich wybór wiąże się z koniecznością poniesienia wysokich opłat. Trafiając do starszych składów musimy się liczyć z niskim komfortem podróżowania. Na szczęście w przypadku autokarów sprawa wygląda inaczej i wszystkie wymienione wyżej atuty nowoczesnych pociągów znajdziemy w zasadzie na każdej trasie. Przejazd z punktu A do B jest dużo bardziej przyjemna, gdy odbywa się z komfortowych warunkach.

Podziel się tym postem na

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.