Dla miłośników piwa – odwiedź śląski browar i posmakuj złotego trunku

piwowarstwoW ostatnich latach wszystko, co związane z piwem, urosło na popularności w naszym kraju. Sklepowe półki uginają się pod butelkami ze złotym trunkiem, które często produkowane są już nie tylko przez wielkie koncerny, ale i małe przedsiębiorstwa. Niektórzy entuzjaści idą nawet o krok dalej i rozpoczynają warzenie w domu. Dla tych, którzy chcieliby jednak nie tylko dowiedzieć się więcej o browarnictwie, ale też posmakować różnych rodzajów piwa, przygotowaliśmy ciekawą propozycją wycieczki po Górnym Śląsku. Wsiądźcie w autobus i odwiedźcie tyski Browar oraz Muzeum, a także udajcie się na degustację w katowickich multitapach.

Podróż na Śląsk

Katowice i TychyDo Katowic i położonych w bezpośrednim sąsiedztwie Tychów można dostać się w łatwy sposób z każdej części Polski. Podróż z Wrocławia, Krakowa, Łodzi czy Warszawy będzie bardzo krótka. Warto mieć na uwadzę, że wybranie autobusu na taką wycieczkę jest najlepszą opcją. Nieduże koszty biletów, niska emisja dwutlenku węgla oraz bezpieczeństwo związane z uniknięciem jazdy nawet po małej ilości alkoholu.

Z Warszawy do Katowic za 18 zł
Z Krakowa do Katowic za 1 zł
Z Wrocławia do Katowic za 8 zł
Z Łodzi do Katowic za 15 zł
Z Poznania do Katowic za 30 zł
Z Gdańska do Katowic za 43 zł

 

 

Browar i muzeum w Tychach

Kufel piwaSześciogodzinna wycieczka po tyskim browarze oraz muzeum piwowarstwa to nie lada gratka dla wszystkich entuzjastów browarnictwa. Przewodnicy oprowadzający grupy z Polski i zagranicy opowiedzą o tym, jak powstaje piwo i jak zmieniało się to na przestrzeni setek lat. Odwiedzający będą mieli możliwość zobaczenia masy przedmiotów związanych z produkcją, transportem oraz piciem złotego trunku. Od butelek, przez beczki, kadzie fermentacyjne i tym podobne. Eksperci śląskiego browaru wyjaśnią różnice między poszczególnymi rodzajami piwa, zwracając uwagę na to, skąd one wynikają. Chętnie odpowiedzą również na wszystkie pytania spragnionych wiedzy odwiedzających.

Piwna degustacja w Katowicach

Strefa Kultury w KatowicachPo odwiedzeniu tyskiego browaru przyjdzie pora na relaks. Ciężko sobie wyobrazić inną formę odpoczynku po takiej wycieczce, niż odwiedzenie multitapa i degustacja różnych rodzajów piwa. Skoro już wiemy, jak ono powstaje i czym różnią się poszczególne gatunki, to warto samemu spróbować i zobaczyć, co smakuje nam najbardziej. Na uczestników wycieczki czeka dziesięć regionalnych, śląskich trunków, które będą im towarzyszyć przez całą noc w Katowicach. Przewodnicy opowiedzą o dawnych tradycjach picia tego alkoholu, a dobrą zabawę zagwarantują znajomi i nowo poznane osoby.

Podziel się tym postem na

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.