Dalekie podróże – odkrywanie odległych krajów autobusem!

Dalekie podróże

Wyszukanie połączenia między Warszawą a Krakowem nie jest trudne, więc w tym tygodniu chcemy w CheckMyBus opowiedzieć jak podróżować autobusem po odległych zakątkach świata. Jeśli wybierzecie Amerykę Północną lub Południową bądź Azję, pomożemy w zabookowaniu połączeń. Działaj z wyprzedzeniem i skorzystaj ze swojej wersji językowej aby cieszyć się podróżą autobusem.

Jak korzystać z CheckMyBus do wyszukiwania autobusów na innych kontynentach?

Jest to proste ze względu na naszą szeroką bazę danych i nie trzeba zaprzątać sobie głowy strefą czasową czy lokalną walutą. Wybieramy punkt startu i miejce docelowe w panelu CMB, po czym otrzymamy szczegółowe informacje o przystankach pośrednich konkretnych przewoźników. Dowiemy się w jakich warunkach nasz autobus przebywa trasę.

Autobusem po Kanadzie

Krajobrazy KanadyLonely Planet nominowało w tym roku Kanadę do jednej z destynacji roku 2017 i uważamy, że zasłużenie gdyż ten rozległy kraj oferuje wspaniałe krajobrazy, pomniki przyrody oraz tętniące życiem miasta. Każde z miejsc podróży zaskoczy nas inną atmosferą i miejscowymi atrakcjami.

Będąc w Kanadzie koniecznie wybierzcie się jednego z imponujących parków narodowych – proponujemy Banff, który jest najstarszym takim rezerwatem w kraju. Został założony w 1885 roku i charakteryzuje się mikroklimatem, olbrzymimi przestrzeniami polodowcowymi i górami o niezwykłej urodzie. Same lodowce dostarczają uciechy narciarzom a infrastruktura jest idealna. Ta część Kanady to siedlisko wielu gatunków dzikich zwierząt: mając szczęście podejrzymy łosie oraz dzikie niedźwiedzie w ich naturalnym środowisku. Pamiętajmy jednak o ostrożności na całym terenie Parku Narodowego Banff.

Proponowane trasy autobusowe w Kanadzie: 

Autobus Banff, AB
Autobus Calgary, AB

 

Odkrywamy Azję autobusem

Wybrzeża TajlandiiNajlepszym sposobem na pozbycie się zimowej chandry jest wyjazd w miejsce słoneczne i wesołe. Taką przygodę gwarantują Tajlandia bądź Kambodża, witające turystów mieszanką kultur i smaków. Nie brakuje bajecznych plaż i zabytków a Polska stale awansuje na listach turystów najchętniej odwiedzających te rejony.

Jeśli spędziliśmy w Bangkoku kilka dni możemy być jednak zmęczeni harmidrem i ruchem ulicznym. Wtedy warto wybrać autobus do Pattaya, miasto na wschodnim wybrzeżu Zatoki Tajlandzkiej, aby cieszyć się tam relaksem na plaży. Podróż miejscowym autobusem w jedną stronę nie przekracza 30 PLN! Inną propozycją jest wizyta w Krabi, miasteczka na południu Tajlandii. Ten rejon jest popularny wśród przyjezdnych i miejscowych ze względu na piękny brzeg i atrakcje turystyczne. Prowincja Krabi najbardziej chwali sobie plaże Ko Lanta oraz Phra Nang.

Tanie połączenia w Tajlandii:

Autobus Bangkok ↔ Pukhet

 

Autobusem po Ameryce Łacińskiej

Wybrzeże PeruZe względu na dość słabą sieć połączeń kolejowych w Ameryce Południowej, autobusy są na kontynencie ważnym środkiem transportu, dlatego łatwo znaleźć tu tanich przewoźników autobusowych. Można to właściwie powiedzieć zarówno o Brazylii, Chile lub Argentynie. Podróż a Rio de Janeiro do São Paulo to koszt około 120 PLN.

Jeśli chcemy zwiedzić większą część Ameryki Południowej i jej zakątki, spójrzmy ku zachodniemu wybrzeżu. Będąc w Santiago de Chile możemy z łatwością zarezerwować autobus do argentyńskiej Mendoza. Za 8-godzinną podróż zapłacimy około 200 PLN, lecz w całym regionie warto zwracać uwagę na promocje sezonowe lub weekendowe.

Przykładowe autobusy w Ameryce Południowej: 

Autobus Rio de Janeiro ↔ São Paolo
Autobus Santiago de Chile ↔ Menodza

Podziel się tym postem na

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.