Dajcie im WiFi! Dostęp do Internetu w autobusach

Dajcie im WiFi! Dostęp do Internetu w autobusach

Standardy podróży nieustannie rosną, z korzyścią dla pasażerów, a decyzja o wyborze danego środka transportu jest coraz częściej motywowana wygodami jakie zapewnia przewoźnik. W autobusach oprócz ergonomicznych foteli czy napojów powszechne stają się rozwiązania technologiczne „na pokładzie”. Najważniejszym udogodnieniem jest dostęp do bezprzewodowej sieci WiFi.

WiFi a czas podróży autobusem

Obecnie możliwość bezpłatnego korzystania z WiFi w autobusie jest często kartą przetargową, decydującą o kupnie biletu. Nowoczesne autobusy powinny zapewniać pasażerom łączność z Internetem na każdej trasie. W Polsce wybierając połączenie z Rzeszowa do Szczecina stajemy w obliczu wielogodzinnej podróży i płatny dostęp do sieci niejednego by odstraszył. Dodając do tego wzrastającą konkurencję w postaci połączeń samolotowych pomiędzy polskimi miastami, firmy autobusowe muszą mieć ów usługę w standardzie.

Oferta na polskim rynku autobusowym

Dostępność WiFi
PolskiBus: WiFi bezpłatne
Neobus: WiFi bezpłatne
Sindbad: WiFi bezpłatne
PKS Polonus: WiFi bezpłatne
Eksprestransfer: WiFi bezpłatne

Oczekiwania a rzeczywistość

Urządzenia mobilneW przypadku podróży autobusem nawet najwięksi entuzjaści surfowania po Internecie muszą się przygotować na pewne ograniczenia. Wynika to z zasady działania tego typu połączeń i nie możemy spodziewać się porównywalnej do domowego routera jakości przesyłu danych. Autobusy znajdujące się w ruchu korzystają z procesu podobnego do tego z telefonów komórkowych – czyli ze stacji przekaźnikowych do których się zbliżają. I to właśnie od nich zależy połączenie z siecią naszych urządzeń mobilnych. W Polsce możemy słusznie narzekać na brak szybkich łączy internetowych, trudno tu o ergonomię i optymalizację. Najlepiej radzą sobie miejskie przedsiębiorstwa autobusowe i w każdym większym polskim mieście znajdziemy darmowy dostęp do WiFi oraz Hotspoty. Co w przypadku dłuższej podróży na trasach międzymiastowych?

Podróż autobusem powinna kojarzyć się z komfortem i relaksem. W dzisiejszych czasach dla wielu turystów bądź podróżujących w interesach dostęp do sieci to podstawa. Trudno sobie wyobrazić dwie lub pięć godzin bez aktualizacji Facebooka lub Instagrama, często chcemy również zorientować się w naszym położeniu na mapie. Dostęp do gniazdek zasilania 230 V nie wystarcza. Idealnym rozwiązaniem byłoby, gdyby WiFi w autobusach umożliwiało ściągnięcie odcinka ulubionego serialu czy wgląd w materiały ze studiów, do obejrzenia offline. Do tego jednak jeszcze polskim operatorom autobusowym sporo brakuje.

Podziel się tym postem na

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.