Bezpieczne ferie zimowe pełne wrażeń

konie i sanieW pierwszych województwach naszego kraju rozpoczęły się już ferie zimowe. Pozwolą one odpocząć albo nadrobić zaległości w nauce uczniom i studentom. Bez względu na to, jaki obowiązki na nas czekają, warto poświęcić choć jeden dzień na dobrą zabawę, wycieczkę albo poszerzenie swoich umiejętności.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

W czasie ferii zimowych nie można zapominać o bezpieczeństwie naszych podopiecznych. Obojętne, czy wyjeżdżają oni autokarem do kurortu narciarskiego czy też spędzają czas w okolicy bawiąc się ze znajomymi, wystrzeganie się zagrożeń powinno mieć priorytetowy charakter.

Należy nadmienić, że w czasie ferii wiele ośrodków organizuje kursy pierwszej pomocy. Przekazywana na nich wiedza jest dostosowana także do najmłodszych odbiorców. Warto zapisać dziecko na takie warsztaty – są one zazwyczaj są darmowe i pozwalają lepiej przygotować się do nieprzyjemnych sytuacji, które mogą nas spotkać na różnych etapach życia.

Polska Policja przygotowała poradnik dla dzieci oraz młodzieży, który informuje o zasadach bezpieczeństwa w czasie ferii. Funkcjonariusze podkreślają, że w czasie zabaw na śniegu – na przykład zjeżdżania na sankach – należy wybrać miejsce bezpieczne, oddalone od ulicy. Należy również unikać „dzikich” lodowisk i skorzystać z miejskich ośrodków tego typu. W czasie organizowana kuligu warto też zadbać o grubą linę do wiązania sanek i unikać przywiązywania ich do samochodów.

Półkolonie – świetna zabawa w niskiej cenie

W wielu miejscach w Polsce organizowane są tak zwane półkolonie. Dzieci oraz młodzież mogą nauczyć się podczas ich trwania czegoś nowego, odwiedzić okoliczne muzea oraz parki rozrywki, a także poznać rówieśników, którzy mieszkają w ich okolicy. Nie sposób wymienić tutaj wszystkich tego typu inicjatyw, na które można natrafić w naszym kraju, ale warto zaznaczyć ich obecność. Dzięki braku noclegów, a często i wyżywania, uczestnictwo w półkoloniach wiąże się zazwyczaj z bardzo niskim kosztem. Mimo to dzieciom dobrą zabawę i opiekę podczas naszego pobytu w pracy.

Tatry – dla spragnionych wrażeń i odpoczynku

widok na TatryTatry potrafią zachwycić każdego turystę, który chce miło spędzić ferie. Najwyższe polskie góry oferują nie tylko dostęp do stoków narciarskich (między innymi w Białce Tatrzańskiej), ale także zimowej stolicy Polski.

Zakopane to przepiękne miasto, które od lat przyciąga osoby spragnione widoku ośnieżonych szczytów i łaknące góralskiego folkloru. Szeroka baza hoteli oraz restauracji, okoliczne termy, a także ciekawe wydarzenia sprawiają, że perła Tatr nie pozwoli się nudzić żadnemu turyście. Warto nadmienić, że w czasie ferii otwarty jest także Teatr Witkacego oraz Willa Koliba. Rezygnacja z kontemplowania sztuki nie jest więc konieczna w czasie wyjazdu.

← Połączenia autobusowe do Zakopanego →

jeden wątki o “Bezpieczne ferie zimowe pełne wrażeń

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *