Autonomiczne autobusy połączą Edynburg z Fife przed 2021 r.

Fife EdynburgW 2020 r. pierwsza na świecie flota autonomicznych i w pełni wymiarowych autobusów połączy przez Forth Road Bridge Edynburg z hrabstwem Fife. Przejazd pasażerów ma zostać uruchomiony już w 2021 r. Jeśli wierzyć w zapewnienia Graga Clarka, ministra biznesu, innowacji i zdolności Wielkiej Brytanii, „Zjednoczone Królestwo opierając się na swoim dziedzictwie motoryzacyjnym i możliwości tworzenia nowych pojazdów oraz technologii, zapewni do 2021 r. swoim mieszkańcom możliwość doświadczenia przyszłości”. Szkockie autobusy autonomiczne zostaną wsparte kwotą 25 milionów funtów z londyńskiego funduszu bezzałogowych taksówek – tego typu pojazdy mają w 2021 r. wyjechać na ulice brytyjskiej stolicy.

Szkocja wypróbuje pierwszą na świecie flotę autonomicznych autobusów

W ciągu najbliższych trzech lat, po 22-kilometrowej trasie między Fife a Edynburgiem będzie kursować flota pięciu autonomicznych i jednopokładowych autobusów, które pomieszczą do 42 pasażerów. Jeżeli wierzyć prognozom, w ciągu tygodnia pojazdy będą wykonywać 10 tysięcy przejazdów – średnio co 20 minut. Co ciekawe, sztuczna inteligencja stojąca za nową technologią pozwoli na samoczynne tankowanie, parkowanie czy korzystanie z myjni.

Szkocja

Wielka Brytania stawia na autonomiczne pojazdy

Wielka Brytania rozwija autonomiczne środki transportu, testując autobusy w Greenwich czy Milton Keynes, gdzie pasażerowie mogą już wsiąść na pokład. W Londynie, firmy takie jak Addison Lee czy Oxbotica pracują nad dostosowaniem autonomicznych taksówek do poruszania się po bardziej skomplikowanych trasach. Z całą pewnością, rozwój tego typu technologii przyniesie wiele korzyści podróżującym. Zwiększy mobilność, ograniczy zatłoczenie, a tym samym korzystnie wpłynie na jakość powietrza czy bezpieczeństwo na ulicach.

Rynek pojazdów autonomicznych ma przynieść ogromne korzyści środowisku naturalnemu, a także społeczeństwu oraz gospodarce. Według zapewnień Jessiego Normana, jego wartość ma wzrosnąć przed 2035 r. do 52 miliardów funtów.

Podziel się tym postem na

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.