Autonomiczne autobusy połączą Edynburg z Fife przed 2021 r.

Newsy

Fife EdynburgW 2020 r. pierwsza na świecie flota autonomicznych i w pełni wymiarowych autobusów połączy przez Forth Road Bridge Edynburg z hrabstwem Fife. Przejazd pasażerów ma zostać uruchomiony już w 2021 r. Jeśli wierzyć w zapewnienia Graga Clarka, ministra biznesu, innowacji i zdolności Wielkiej Brytanii, „Zjednoczone Królestwo opierając się na swoim dziedzictwie motoryzacyjnym i możliwości tworzenia nowych pojazdów oraz technologii, zapewni do 2021 r. swoim mieszkańcom możliwość doświadczenia przyszłości”. Szkockie autobusy autonomiczne zostaną wsparte kwotą 25 milionów funtów z londyńskiego funduszu bezzałogowych taksówek – tego typu pojazdy mają w 2021 r. wyjechać na ulice brytyjskiej stolicy.

Szkocja wypróbuje pierwszą na świecie flotę autonomicznych autobusów

W ciągu najbliższych trzech lat, po 22-kilometrowej trasie między Fife a Edynburgiem będzie kursować flota pięciu autonomicznych i jednopokładowych autobusów, które pomieszczą do 42 pasażerów. Jeżeli wierzyć prognozom, w ciągu tygodnia pojazdy będą wykonywać 10 tysięcy przejazdów – średnio co 20 minut. Co ciekawe, sztuczna inteligencja stojąca za nową technologią pozwoli na samoczynne tankowanie, parkowanie czy korzystanie z myjni.

Szkocja

Wielka Brytania stawia na autonomiczne pojazdy

Wielka Brytania rozwija autonomiczne środki transportu, testując autobusy w Greenwich czy Milton Keynes, gdzie pasażerowie mogą już wsiąść na pokład. W Londynie, firmy takie jak Addison Lee czy Oxbotica pracują nad dostosowaniem autonomicznych taksówek do poruszania się po bardziej skomplikowanych trasach. Z całą pewnością, rozwój tego typu technologii przyniesie wiele korzyści podróżującym. Zwiększy mobilność, ograniczy zatłoczenie, a tym samym korzystnie wpłynie na jakość powietrza czy bezpieczeństwo na ulicach.

Rynek pojazdów autonomicznych ma przynieść ogromne korzyści środowisku naturalnemu, a także społeczeństwu oraz gospodarce. Według zapewnień Jessiego Normana, jego wartość ma wzrosnąć przed 2035 r. do 52 miliardów funtów.

Podziel się tym postem na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *