Autokarem na narty i snowboard

zima nartyZima na dobre zadomowiła się w górach, a na narciarzy oraz snowboardzistów czekają świetne warunki do jazdy. Zarówno polskie, jak i słowackie kurorty walczą o swoją klientelę rozbudowując infrastrukturę wokół stoków oraz zapewniając odpowiednie zaplecze hotelowe i rekreacyjne. Przygotowaliśmy dla Was zestawienie trzech miejsc, do których bez większych problemów można dojechać z Polski autokarem. Mamy nadzieję, że pomoże Wam ono w wyborze najlepszego celu na tegoroczne ferie.

Zakopane – zimowa stolica Polski

zakopane zimaZimowej stolicy Polski nie mogło zabraknąć w naszym zestawieniu, ale nie tylko ten zaszczytny tytuł sprawia, że warto odwiedzić Zakopane z nartami lub deską snowboardową. Z górskiego miasteczka można bez trudu dojechać na okoliczne stoki. Warto w tym momencie wymienić Białkę Tatrzańską oraz Bukowinę Tatrzańską, gdzie każdy znajdzie trasy dostosowane do swoich potrzeb oraz umiejętności.

Zakopane to świetne miejsce do spędzenia zimowego urlopu nie tylko ze względu na okoliczne stoki. Szeroka baza hoteli oraz restauracji, okoliczne termy, a także ciekawe wydarzenia sprawiają, że to górskie miasteczko nie pozwoli się nudzić żadnemu turyście. Ma ono sporo do zaoferowania także miłośnikom kultury oraz sztuki – odwiedzając Teatr Witkacego albo Willę Koliba nie będziemy zawiedzeni.

← Połączenia autobusowe do Zakopanego →

Liptowski Mikułasz – słowacki raj

chopok zimaNasi południowi sąsiedzi, czyli Słowacy, od lat inwestują w rozbudowę swoich ośrodków narciarskich oraz zaplecza turystycznego wokół nich. Liptowski Mikułasz otoczony jest świetnymi stokami przecinającymi górę Chopok. Na narciarzy oraz snowboardzistów czeka ogrom zróżnicowanych tras, bogate zaplecze hotelowe oraz restauracje serwujące specjały lokalnej kuchni. Zupa czosnkowa, ciemne piwo, knedle i smażony ser długo nie pozwolą Wam o sobie zapomnieć.

Warto dodać, że z ośrodka Jasná można w ciągu niespełna godziny udać się do term tatrzańskich, które pozwolą odpocząć po całym dniu na stoku. Z całą pewnością warte polecenia jest również wodne miasteczko Tatralandia, gdzie dobrze bawić będą się nie tylko dzieci, ale także dorośli.

← Połączenia autobusowe do Liptowskiego Mikułasza →

Wisła – perła Beskidów

wisła zimaZe względu na duże odległości wyjazd w Tatry nie zawsze jest optymalnym rozwiązaniem. W przypadku krótszych planów urlopowych dobrym wyborem może być również Wisła położona w Beskidzie Śląskim. Lokalne ośrodki narciarskie, takie jak Nowa Osada czy Cieńków, nie mogą pochwalić się ogromnymi trasami, ale mniejsze stoki i tak powinny spełnić wymagania początkujących oraz mniej wymagających osób.

Wisła to nie tylko stoki. Miasto skrywa mnóstwo urokliwych miejsc, a Ustroń, Szczyrk oraz Brenna, czyli leżące nieopodal miejscowości, powiększają nie tylko bazę hoteli i punktów gastronomicznych, ale też bardziej rekreacyjnych punktów na mapie, jak chociażby Park Krajobrazowy Beskidu Śląskiego.

← Połączenia autobusowe do Wisły →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *