Autokar w standardzie premium, czyli wygoda na najwyższym poziomie

irizar autokarJednym z powtarzających się zarzutów dotyczących podróżowania autokarem jest niski poziom wygody związany z tymi pojazdami. Dla wielu osób to samochód, pociąg czy też samolot stanowią bardziej komfortowy środek transportu i nie powinno to nikogo dziwić. Jak jednak pokazuje hiszpańska firma Irizar, autobusy mogą mieć wręcz luksusowy charakter.

Irizar i8

Autokar hiszpańskiego producenta Irizar, czyli model i8, oferuje podróżujących ogromną wygodę oraz dostęp do różnorakich nowinek technologicznych umilających przejazd. Pojazdy tej firmy mogą pochwalić się 120 cm odstępu między regulowanymi fotelami, systemem multimedialnym Azimut, lampami LED,  deską rozdzielczą VDO. Do tego dochodzi sprzętem audio oraz wideo, gniazdka elektryczne oraz porty USB. Zagwarantowany jest też dostęp do Wi-Fi dzięki nowoczesnym routerom, ekspresem ciśnieniowym do kawy, zaplecze kuchenne, garderoba, chłodziarki w lukach bagażowych i łazienka. Pojazd napędza silnik Paccar (DAF) MX-13 Euro 6 charakteryzujący się zmodyfikowanym wtryskiem paliwa oraz niskim jego zużyciem. Po polskich trasach kursuje obecnie ledwie kilka tak luksusowych autokarów. Niewykluczone jednak, że rosnący popyt na podróżowanie w bardziej luksusowych warunkach przełoży się na zainteresowanie przewoźników zakupami nowych Irizarów oraz innych pojazdów tej klasy.

Najlepszy w Europie

sfera platinumAutokary mają około trzydzieści miejsc siedzących podzielonych zależnie od pojazdu na różne strefy komfortu. Nic więc dziwnego, że Irizar i8 został wybrany najlepszym autokarem 2018 roku oraz zdobył uznanie wielu przedstawicieli branży. Przełożyło się to na przyznanie nagród w 22 państwach. Jak podkreśla polski partner hiszpańskiego producenta: „i8 to maksymalna ekspresja jakości, bezpieczeństwa, rentowności, solidności i niezawodności w sektorze, w którym wyróżnia się poprzez silną osobowość i wrażenie wizualne.”

Podczas testów Euro Coach komisja doceniła nie tylko luksusowy aspekt podróżowania autobusem Irizara. Zwróciła bowiem uwagę na bezpieczeństwo (spełnienie standardu R.66.02), jakie daje on pasażerów. Dzięki dobrym właściwościom związanym z hamowaniem i przyspieszaniem na trasie testowej o długości 30 km, i8 uplasował się najwyżej pośród stawki. Warto zaznaczyć, że pojazd ten mając 3 osie i 14 metrów długości konkurował z 2-osiowymi i 12-metrowymi pojazdami o mniejszej wadze.

Luksus nowym trendem

Warto podkreślić, że coraz więcej przewoźników decyduje się na zakup nowych, bardziej luksusowych oraz nowoczesnych pojazdów. Autokary muszą wszak konkurować z rosnącym standardem polskich kolei, tanimi połączeniami lotniczymi oraz prywatnymi samochodami służącymi swoimi właścicielom także w ramach tak zwanego carpoolingu.

Kilka lat temu PolskiBus rozpoczął kursy swoimi autobusami z linii Gold. Obecnie będą one poruszały się pod szyldem FlixBusa. Wynika to z nowej umowy franczyzy, która została zawarta pod koniec ubiegłego roku.

Podziel się tym postem na

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.