Autobusem na letni festiwal muzyczny!

festiwal4Niektóre ze spektakularnych festiwali muzycznych w Europie już za nami, jednak kalendarz imprez wypełniony jest na niemalże każdy dzień lata. Dla miłośników tego rodzaju rozrywki często kłopotem jest transport. Najczęściej wybierają podróż samochodem osobowym, ale z łatwością dostaniemy się na miejsce autobusem. Sprawdzamy jak to wygląda.

Wydarzenia muzyczne w Europie – Lato 2017

Są takie imprezy w Europie, których nie powinno się przegapić. Słynny Glastonbury czy Rock-am-Ring dobiegły już końca, a szykuje się wiele imprez od Szwecji przez Polskę, Czechy po Chorwację czy wyspy Morza Śródziemnego. Może do tych ostatnich miejsc autobus nie dowiezie nas bezpośrednio, ale wiele firm przewozowych zwiększyło siatkę wakacyjną. Cieszy fakt, że polskie imprezy plenerowe nieustannie się rozwijają i nie odbiegają standardami od tych najbardziej cenionych.

OPEN’ER, GDYNIA

festiwal5Najbardziej znany za granicą festiwal muzyczny odbywa się od 2001 roku w okolicach Gdyni. Obecnie lokalizacją tego wielkiego wydarzenia jest lotnisko Gdynia-Kosakowo. Kilkudniowe święto muzyki i zabawy odbędzie się w tym roku między 28 czerwca a 1 lipca. Turyści i uczestnicy, jak zwykle, mogą ulokować się na polu namiotowym lub w okolicznych kwaterach. Najważniejsze są jednak zespoły, a w tym roku line-up jest wyśmienity. Na głównej scenie Open’era zobaczymy Radiohead, Foo Fighters, The Weekend, Lorde, James Blake czy Mac Miller. Na scenach pobocznych nie zabraknie niszowych artystów oraz wykonawców polskich. Organizator, firma Orange, zapewnia też w miasteczku festiwalowym strefę dziennikarską, dla dzieci czy sportową. Funkcjonować i promować się będzie też NGO ZONE – obszar współdziałania organizacji pozarządowych. O pogodzie nie ma co rozprawiać, gdyż co roku nie ma ona wpływu na olbrzymi sukces tego przedsięwzięcia. Z Gdyni Głównej dostaniemy się na teren Open’era komunikacją miejską ZTM czy specjalnymi autobusami właśnie dla uczestników (aby przejechać trasę wystarczy bilet wstępu na festiwal lub opaska festiwalowa).

← Połączenia autobusowe do Gdyni →

TRNSMT, Glasgow

festiwal1Jeśli nie uda nam się zdążyć do Gdyni na Radiohead – jeden z najlepszych współczesnych zespołów, możemy udać się na Wyspy Brytyjskie. W weekend 7 – 9 lipca 2017 odbędzie się tam nowy festiwal TRNSMT. Lokalizacja imprezy to szkockie Glasgow, znane ze swojej sceny muzycznej i imprezowego charakteru. To właśnie Radiohead będzie tam tzw. headlinerem. Zobaczymy też London Grammar, Kasabian, szkocki band Biffy Clyro. Opinie w branży mówią, iż ta impreza zapowiada się bardzo interesująco, mimo debiutu. W kwestii zwiększonego zagrożenia terrorystycznego, na polach Glasgow Green wprowadzono specjalne środki bezpieczeństwa. Szkocka policja zapowiedziała też politykę „zero tolerancji” dla środków psychoaktywnych. Podczas Glastonbury zdarzyły się wielokrotne przypadki używania gazu rozweselającego. W kwestii muzycznej organizatorzy zapowiedzieli promowanie zespołów lokalnych na scenie bocznej – King Tut’s. Na festiwal można wykupywać karnety połączone z transportem lokalnym.

← Połączenia autobusowe do Glasgow →


FIB, Castellón, Hiszpania

festiwal3Podwyższymy poziom egzotyczności i zaproponujemy lipcowy festiwal w Hiszpanii. Festival Internacional de Benicàssim jest olbrzymim wydarzeniem muzycznym. Zbierają się tutaj co roku tysiące miłośników muzyki, a obsada wykonawców wybitna. Od 1995 roku festiwal odbywa się w Benicàssim, na pięknym Costa del Azahar. Tegoroczne daty FIB to 13 – 16 lipca, więc należy się spieszyć z rezerwacją biletów. Organizator oferuje pakiety z hotelem czy przewozami. Autobusem dostaniemy się w ten region w prosty sposób z najbliższej metropolii, którą jest Walencja. Popularną hiszpańską linią Alsa dojedziemy też z Madrytu, Saragossy czy Barcelony. Lista wykonawców, którzy będą cieszyć tzw. FIBerów. obejmuje: Red Hot Chili Peppers, deadmau5, Foals czy Sylvan Esso. Dodatkową zachętą jest wybrzeże Morza Śródziemnego na wyciągnięci ręki.

← Połączenia autobusowe do Walencji →

 
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *