7 najcieplejszych miejsc w Europie do odwiedzenia zimą

Nie znosisz zimy i zimna i chciałbyś, aby pogoda była zawsze słoneczna? Niestety o tej porze roku plaża, słońce i lato to odległe wspomnienie. Jedynym rozwiązaniem jest zaplanowanie zimowego wypadu do ciepłego miejsca, w którym można się zrelaksować i zaczerpnąć witaminy D.

Istnieje wiele powodów, dla których Europa jest idealnym miejscem na ucieczkę przed srogim zimnem. Odwiedzenie niektórych najpopularniejszych miejsc w Europie o tej porze roku pozwoli Ci uniknąć tłumów turystów i dusznych upałów lata, a co najważniejsze – zaoszczędzić pieniądze. W rzeczywistości ceny podróży są znacznie niższe poza sezonem.

Ponadto nasza wyszukiwarka online CheckMyBus pomaga zaoszczędzić jeszcze więcej pieniędzy, porównując wszystkie główne oferty biletów autobusowych w jednym wyszukiwaniu.

Chcesz wiedzieć, jakie są najgorętsze kierunki w Europie zimą? Czytaj dalej, aby się dowiedzieć!


Pobierz aplikację CheckMyBus za DARMO na swoje urządzenie mobilne:

CheckMyBus App Store
CheckMyBus Google Play Market

1. Sewilla, Hiszpania

Sewilla, Hiszpania

Wśród najgorętszych miejsc w Europie zimą, Sewilla jest prawdopodobnie jednym z najgorętszych na całym kontynencie. W rzeczywistości średnia temperatura w grudniu, styczniu i lutym wynosi około 17°C i 18°C. W tym mieście jest wiele atrakcji i zabytków do zwiedzania, dlatego historyczne centrum Sewilli zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Odwiedzając Sewillę zimą, będziesz miał dużo czasu na zwiedzanie jej zabytków bez konieczności czekania w długich kolejkach. Nie przegap katedry i Alcazar w Sewilli.

Odkryj autobusy do Sewilli

2. Almería, Hiszpania

Almería, Hiszpania

Almería jest jednym z najpopularniejszych ośrodków turystycznych w południowej Hiszpanii dzięki pięknym plażom, prawie całorocznemu słońcu i średniej temperaturze 19 stopni. Obowiązkowym punktem w mieście jest zamek Alcazaba, z którego rozciąga się zapierający dech w piersiach widok na zabytki miasta, w tym majestatyczną katedrę.

Odkryj autobusy do Almerii

3. Palermo, Włochy

Palermo, Włochy

Palermo jest jednym z najcieplejszych miejsc w Europie w zimie, z temperaturami od 8°C do 15°C. Jest to bardzo kosmopolityczne miasto. Różne ludy na przestrzeni dziejów odcisnęły swoje piętno na jego kulturze. Będziesz zahipnotyzowany elegancką różnorodnością architektury, od barokowych struktur do arabskich kopuł. Nie przegap Palazzo dei Normanni, Cappella Palatina i kościoła San Giovanni degli Eremiti. Kolejnym dobrym powodem, aby odwiedzić Palermo jest lokalne jedzenie uliczne: tanie i niesamowicie pyszne w tym samym czasie.

Odkryj autobusy do Palermo

4. Cefalù, Włochy

Cefalù, Włochy

Sycylia ma wiele do zaoferowania swoim gościom, nawet w zimie. W rzeczywistości, jeśli jesteś w Palermo, powinieneś zaplanować również wizytę w mieście Cefalù, które jest tylko godzinę drogi autobusem. Chociaż Cefalù jest jednym z najpiękniejszych nadmorskich kurortów we Włoszech, oferuje znacznie więcej niż tylko morze i słońce. To nadmorskie miasto słynie również z normańskiej katedry, średniowiecznego centrum miasta, muzeum archeologicznego i kuchni z owoców morza.

Odkryj autobusy do Cefalú

Odkryj autobusy z Palermo do Cefalù

5. Valletta, Malta

Valletta, Malta

Valletta uważana jest za najmniejszą stolicę w Europie. Znajduje się tu ponad 300 obiektów zabytkowych, w tym kościoły, zamki i inne zabytki. Zimowe temperatury są często przyjemne, z niskimi 4 stopniami i wysokimi 16 lub nawet 18 stopniami. Obowiązkowymi zabytkami w mieście są niewątpliwie: współkatedra św. Jana Chrzciciela, Ogrody Barakka oraz Pjazza Teatru Rjal.

Odkryj autobusy do Valletty

6. Valletta, Malta

Valletta, Malta

Miasto Cagliari, na południowym wybrzeżu wyspy Sardynii, oferuje idealne połączenie zabawy i przygody. W Cagliari znajdziecie, Il Poetto, jedną z najlepszych plaż miejskich w basenie Morza Śródziemnego, o długości 5 kilometrów. Jeśli interesuje Cię odkrywanie kultury miasta, to obowiązkowym punktem jest Castello, czyli najstarsza część miasta. Tutaj wieże z XIII wieku nadal stoją wzdłuż starożytnych murów miejskich.

Odkryj autobusy do Cagliari

7. Tavira, Portugalia

Tavira, Portugalia

Miasto Tavira położone jest w jednym z najgorętszych regionów Portugalii – Algarve, na południowym wybrzeżu kraju. Tavira to wioska rybacka i jeden z najpiękniejszych obszarów portowych w Europie, z brukowanymi uliczkami, kolorowymi budynkami i wąskimi mostami.

Odkryj autobusy do Taviry

Podziel się tym postem na

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.