10 letnich festiwali muzycznych, które musisz odwiedzić

KoncertZbliżające się lato będzie pełne świetnych festiwali muzycznych. Odbędą się one w wielu miastach polski, a także w kilku przygranicznych miejscowościach. Przygotowaliśmy dla Was zestawienie najciekawszych wydarzeń tego typu. Na wszystkie bez problemu dostaniecie się autobusem.

Orange Warsaw Festival – Warszawa

31 maja – 2 czerwca 2019

Festiwal w Warszawie

W czasie tegorocznego Orange Warsaw Festival wystąpi między innymi Miley Cyrus, Solange, The Raconteurs oraz Quebonafide. Festiwal odbędzie się na terenie toru wyścigów konnych na warszawskim Służewcu. Wydarzenie odbywa się od 2008 roku.

← Połączenia autobusowe do Warszawy →

Impact Festival – Kraków

11 czerwca 2019

Festiwal w Krakowie

Poczas tegorocznej odsłony festiwalu Impact, fani muzyki będą mogli posłuchać zespołów Tool oraz Alice in Chains, a także Black Rebel Motorcycle Club i trzech innych artystów. Wydarzenie odbędzie się na krakowskiej Tauron Arenie. Waro przypomnieć, że historia tego festiwalu sięga 2012 roku, choć nie zawsze był on organizowany w stolicy Małopolski.

← Połączenia autobusowe do Krakowa →

Tauron Nowa Muzyka – Katowice

20-22 czerwca 2019

Festiwal w Katowicach

Festiwal muzyki elektronicznej Nowa Muzyka od lat gości na swoich scenach najlepszych przedstawicieli gatunku. W tym roku do Katowic przyjedzie między innymi grupa Kraftwerk, Apparat, czy Kamp!. Całość jest organizowana na terenie Nowego Muzeum Śląskiego oraz katowickiej strefy kultury. Wydarzenie odbywa się od 2006 roku.

← Połączenia autobusowe do Katowic →

Open’er Festival – Gdynia

3-6 lipca 2019

Festival w Gdyni

Open’er to prawdopodobnie najpopularniejszy polski festiwal muzyczny. W tym roku na lotnisko Gdynia-Kosakowo przyjedzie między innymi Lana Del Rey, The Smashing Pumpkins, Travis Scott, The Strokes, Idles czy Vampire Weekend. Historia festiwalu sięga 2002 roku.

← Połączenia autobusowe do Gdyni →

Colours of Ostrava – Ostrawa

17-20 lipca 2019

Festiwal w Ostrawie

Colours of Ostrava to jedyny zagraniczny festiwal na naszej liście, ale znajduje się on bardzo blisko naszej południowej granicy. W tym roku na industrialny teren Ostrawy przyjedzie między innymi zespół The Cure, Florence and The Machine, Zaz, Ólafur Arnalds oraz Years and Years. Wydarzenie odbywa się od 2002 r. i przyciąga miłośników wielu gatunków muzycznych z Czech, Polski i innych krajów.

← Połączenia autobusowe do Ostrawy →

Sunrise Festival – Kołobrzeg

19-21 lipca 2019

Festiwal w Kołobrzegu

W czasie organizowanego w Kołobrzegu festiwalu Sunrise będzie można posłuchać setów najlepszych DJ-ów z całego świata. Warto wymienić między innymi Armina van Buurena, Paula van Dyka czy grupę Disciples. Wyróżnikiem organizowanego od 2003 r. wydarzenia są koncerty organizowane na plaży.

← Połączenia autobusowe do Kołobrzegu →

Audioriver – Płock

26-28 lipca 2019

Festiwal w Płocku

Jeden z największych polskich festiwali muzyki elektronicznej przyciągnie do Płocka fanów Jona Hopkinsa i innych gwiazd gatunku. Wydarzenie odbywa się przy plaży nad Wisłą. Festiwal organizowany jest od 2006 roku.

← Połączenia autobusowe do Płocka →

Pol’and’Rock Festival – Kostrzyn nad Odrą

1-3 sierpnia 2019

Festiwal w Kostrzynie

Choć festiwal Woodstock zmienił w ubiegłym roku swoją nazwę, to nadal pozostał tym, za co pokochali go entuzjaści tego organizowanego przez Jurka Owsiaka wydarzenia. W tym roku do Kostrzyna nad Odrą zawita między innymi grupa Skunk Anansie, Testament, Ziggy Marley, Kult i Gogol Bordello. Historia tego darmowego festiwalu sięga 1995 roku.

← Połączenia autobusowe do Kostrzyna nad Odrą →

Off Festival – Katowice

2-4 sierpnia 2019

Festiwal w Katowicach

Największy polski festiwal muzyki alternatywnej przyciąga co roku do Katowic miłośników nieszablonowych artystów. W tym roku na śląskich scenach pojawi się grupa Foals, Daughters, Stereolab, The Comet is Coming i Soccer Mommy. Wydarzenie jest organizowane przez byłego lidera grupy Myslovitz – Artura Rojka – od 2006 r. Początkowo odbywało się na terenie Mysłowic, ale z czasem zostało przeniesione do Doliny Trzech Stawów w Katowicach.

← Połączenia autobusowe do Katowic →

Live Festival – Kraków

16-17 sierpnia 2019

Festiwal w Krakowie

W tym roku do Krakowa przyjadą prawdziwe giwazdy młodej sceny muzycznej. Live Festival będzie głościć rapera Post Malone, grupę Years and Years, Calvina Harrisa i Maclemore’a. Festiwal odbywa się na terenie Muzeum Lotnisctwa Polskiego w Krakowie. Wydarzenie odbywa się od 2006 roku.

← Połączenia autobusowe do Krakowa →
Podziel się tym postem na

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.