10 europejskich miast na długi weekend majowy

MapaZbliżająca się majówka to idealny czas, aby odwiedzić jedno z europejskich miast i oddać się zwiedzaniu, kosztowaniu lokalnych przysmaków oraz odpoczynkowi. Przygotowaliśmy dla Was zestawienie, które ułatwi Wam podjęcie wyboru dotyczącego najlepszego miejsca docelowego podróży. Przypominamy, że możecie do niego dojechać autobusem.

10. Drezno

Niemcy Drezno

Położone blisko polskiej granicy Drezno to prawdziwa perła architektoniczna. Miasto zostało niemalże całkowicie zniszczone w czasie II wojny światowej, ale dzięki staraniom mieszkańców odzyskało swój blask. Na odwiedzających czeka mnóstwo pięknych budynków, takich jak zjawiskowy kompleks pałacowy Zwinger, stare miasto czy pałace Sasów. Nie brakuje również nowoczesnych obszarów miejskich, które kryją warte uwagi restauracje, cukiernie czy kawiarnie.

9. Lwów

Ukraina Lwów

Dojazd z Polski do Lwowa nie jest trudny – warto skorzystać z usług firm autobusowych, aby ograniczyć czas potrzebny na przekroczenie granicy. To ukraińskie już miasto nadal prezentuje wiele elementów starego ustroju, ale nie brakuje w nim pięknych budynków, takich jak pałac Potockich czy tak zwany Mały Wawel. Odwiedzając Lwów koniecznie skuście się na specjały lokalnej kuchni!

8. Brno

Czechy Brno

Kiedy myślimy o zwiedzaniu Czech, to stolica tego kraju pierwsza przychodzi nam na myśl. Warto jednak nie zapominać o pięknym Bernie, które skrywa cudowną starówkę oraz niesamowitą katedrę górującą nad miastem. Spacerując warto rozglądać się na wszystkie strony, aby docenić urok lokalnych kamienic. Po takiej wędrówce nie sposób spędzić wieczora w inny sposób, niż z czeskim piwem i przysmakami kuchni naszych południowych sąsiadów.

7. Wilno

Litwa

Do stolicy Litwy można w szybki sposób dostać się z Polski, a co więcej, warto to zrobić. Wilno skrywa takie atrakcje turystyczne, jak cerkiew Świętego Ducha, plac katedralny czy kompleks uniwersytecki. Na odwiedzających czekają również ciekawe muzea – do najbardziej polecanych należy muzeum iluzji.

6. Kijów

Ukraina Kijów

Położona nad rozgałęziającym się Dnieprem stolica Ukrainy to nie komunistyczny relikt, a dynamicznie rozwijające się miasto z unikatową kulturą. Na szczególną uwagę zasługują liczne świątynie Kijowa ze złotymi dachami oraz ogromny plac Majdan. Ciekawe może również okazać się odwiedzenie muzeum poświęcone katastrofie w Czarnobylu. Zapomnieć nie można jednak o czymś zupełnie innym – pysznym i niedrogim ukraińskim jedzeniu. Koniecznie spróbujcie!

5. Amsterdam

Holandia

Amsterdam znajduje się bliżej niż myślimy, a spacer nad licznymi kanałami przecinającymi miasto jest warty spędzenia kilku dodatkowych godzin w podróży. Stolica Holandii urzeka swoim niderlandzkim stylem architektonicznym i licznymi muzeami, w których czekają na nas największe dzieła mistrzów malarstwa. Nie zapomnijcie wypożyczyć rowerów, aby lepiej poczuć klimat miasta.

4. Budapeszt

Węgry

Położony nad Dunajem Budapeszt to prawdziwa oaza pięknych zabytków, smacznej kuchni i niezwykle miłych ludzi. Słowa o przyjaźni polsko-węgierskiej nie są przesadzone! Odwiedzając stolicę Węgier warto zobaczyć ogromny budynek parlamentu, basztę rybacką, a także skalną kaplicę. Wieczór polecamy zaś poświęcić na spacer wzdłuż rzeki – pięknych widoków nie zabraknie.

3. Berlin

Niemcy Berlin

Stolica Niemiec to niezwykłe zderzenie Europy wschodniej i zachodniej. To multikulturowe miasto skrywa wiele zabytków, industrialne obszary oraz ciekawe muzea. Nie sposób nie docenić również kuchni Berlina, której wielowymiarowość jest efektem zróżnicowania narodowościowego miasta. Szybki dojazd z Polski sprawia zaś, że wizyta u naszych zachodnich sąsiadów to świetny plan na długi weekend.

2. Wiedeń

Austria

Wiedeń to kolejne miasto, do którego można szybko dojechać z południa Polski. Stare miasto, kompleks pałacowy Hofburg oraz rezydencja Habsburgów, czyli Pałac Schönbrunn, to niesamowite obiekty, które doceni każdy fan architektury. Po całodziennym zwiedzaniu warto poświęcić czas muzyce i wybrać się na koncert… albo zajrzeć do lokalnej restauracji i spróbować sznycla i serniczka na deser.

1. Praga

Czechy Praga

Z całą pewnością Praga to idealne miejsce do spędzenia majówki. Szybki dojazd z Polski, pyszna kuchnia, piękna architektura i przyjaźni ludzie. Królewska dzielnica Hradczany zachwyca za każdym razem, a przejścia mostem Karola pozwala w pełni odkryć urok czeskiej stolicy. Miejmy nadzieję, że przyjedziecie do Pragi głodni – kuchnia naszych sąsiadów chyba każdemu przypadnie do gustu.

Podziel się tym postem na

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.